موسسه دیده‌بان
 

روابط عمومی

روابط عمومی محصول و خدمات شما را به مشتری‌های بالقوه پیش‌فروش می‌کند و وفاداری مشتری‌های فعلی را افزایش می‌دهد. روابط عمومی زمین بازی شما با رقبای بزرگتر را هموار می‌کند و شما را در موقعیتی برابر قرار می‌دهد.

آل ریس، پدر جایگاه‌یابی در بازاریابی می‌گوید: امروزه به هر سو نگاه می‌کنیم، شاهد یک چرخش اساسی از بازاریابی تبلیغات محور به بازاریابی روابط عمومی محور هستیم. دیگر نمی‌توان فقط با تکیه بر نام برند، خدمات، کالا یا سازمانی را به مخاطب معرفی کرد. امروزه روابط عمومی اعتبار و اعتماد را در میان مخاطبان پدید می‌آورد. روابط عمومی ابزاری است برای خلق یک برند جدید.

خدمات روابط عمومی به شکل‌های متعدد و متفاوتی ارائه می‌شود.

مشاوره رسانه‌ای

ارتباط صحیح با رسانه یکی از مهم‌ترین توانمندی‌های موردنیاز سازمان‌های امروزی است. البته منظور ارتباط دوسویه و تعاملی و با توجه به اهداف مشترک سازمان و رسانه موردنظر است. برای برقراری این ارتباط، ضمن شناخت مناسب از اهداف و برنامه‌های استراتژیک سازمان، نیازمند دانستن حساسیت‌ها، ارزش‌ها و منافع رسانه‌ها نیز هستیم. دیده‌بان با تجربه سه دهه فعالیت خبرنگاری در حوزه روابط عمومی، این ارتباط را به‌خوبی برقرار خواهد کرد.

برگزاری همایش

برگزاری اجتماعاتی مانند همایش، کنفرانس، سمینار و نمایشگاه به تجمیع تجربیات و برقراری ارتباط مستقیم و رودررو با مشتریان و مخاطبان می‌انجامد. اما با تمام این مزایا، مشکلات کوچک و بزرگ برای مدیریت و برگزاری همایش‌ها موجب می‌شود تا سازمان‌ها و شرکت‌های زیادی از انجام آن منصرف شوند و راه‌های ساده‌تر و گاه کم اثرتری را تجربه کنند.

موسسه دیده‌بان با تکیه‌بر تجربه سالیان آماده ارائه خدمات به سازمان‌ها و شرکت‌هاست و همه مراحل برگزاری را مدیریت و سازمان‌دهی می‌کند. دیده‌بان با انجام خدماتی نظیر بررسی و پیشنهاد فضای مناسب، اخذ مجوزهای لازم جهت برگزاری همایش، مشاوره در خصوص چگونگی برگزاری همایش، طراحی انواع اقلام تبلیغاتی، انجام دعوت، عکاسی و فیلم‌برداری، به‌کارگیری مجری حرفه‌ای، پذیرش مدعوین و حتی تهیه هدایا، دغدغه‌های شما برای برگزاری همایش‌ها را برطرف و هزینه‌های آن را مقرون‌به‌صرفه می‌کند

نشست خبری

یکی از مؤثرترین، به‌صرفه‌ترین و مطمئن‌ترین راه‌ها برای رساندن پیام به مشتریان و برقراری ارتباط مؤثر با رسانه‌ها، برگزاری نشست خبری و دعوت از اصحاب رسانه است.

در چنین رویدادی، جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه منتخب و متناسب با موضوع دعوت‌شده و طی نشستی از جزئیات موضوع به‌صورت برنامه‌ریزی‌شده و هدفمند مطلع می‌شوند؛ سپس با اطلاعاتی که در اختیار ایشان قرار داده می‌شود اقدام به تولید خبر و انتشار آن در رسانه متبوع خود می‌نمایند. آن‌ها همچنین در زمان پرسش و پاسخ قادرند تا چالش‌های احتمالی موضوع را بازکرده و شما را از آن‌ها آگاه سازند. پس نشست خبری صرفاً یک گردهمایی نبوده، بلکه پلی مستحکم بین شما و مخاطبتان برای اعتمادسازی، شفاف‌سازی و ارسال پیام بدون واسطه برقرار می‌نماید. و این امکان را به شما می‌دهد که اخبار خودتان را به تازه‌ترین و استانداردترین حالت ممکن به گوش جامعه برسانید. پس طبیعتاً نوع و شیوه برگزاری آن می‌تواند بر اعتبار شرکت و سازمان شما تأثیر به سزایی داشته باشد.

پوشش خبری

هر سازمانی تلاش می‌کند بهترین کار را انجام داده و یا کار خود را به بهترین شکل انجام دهد. این بسیار مهم است زیرا تصویری از شما در ذهن مخاطبتان خواهد ساخت. اما چه زمانی این تصویر در ذهن مخاطب شکل می‌گیرد؟ بله مهم‌ترین کار بعد از انجام یک کار خوب این است که مردم بدانند شما آن را انجام داده‌اید.

دیده‌بان با انجام پوشش خبری از فعالیت، محصولات و یا خدمات شما و یا هر موضوعی که در راستای استراتژی سازمانی شما تعیین شود، به مشتریان درباره شما می‌گوید. به‌این‌ترتیب رسانه‌های گوناگون و مکتوب یا آنلاین، رادیو یا شبکه‌های مختلف سیما، پیام‌رسان سازمان شما خواهند بود.

اسپانسرینگ کتاب

بدون شک امروزه شرکت‌های بسیاری با توجه به احساس تعهد و مسئولیتی که نسبت به اجتماع خود دارند، کسب‌وکار را تنها یکی از مأموریت‌های سازمان خود می‌دانند و نه همه آن. ایفای نقش مسئولیت اجتماعی برای شرکت‌های بسیاری به یکی از اهداف مهم و گاه استراتژیک بدل شده که انجام فعالیت‌های فرهنگی و حمایت از انتشار کتاب یکی از نشانه‌های آن است.

کتاب ضمن دارا بودن ارزش فرهنگی، یکی از بهترین مبلغان و ترویج‌دهنده نام و شهرت هر شرکتی است. شکی نیست که اهدای کتابی به مخاطبان و مشتریان با نام و لوگوی سازمان شما می‌تواند هدیه‌ای به‌یادماندنی و فرهنگی باشد.