موسسه دیده‌بان
 

بازاریابی دیجیتال

برای بسیاری از مردم، استفاده از کالا یا خدمات، از اینترنت و گوگل آغاز می‌شود. یعنی جستجو در فضای دیجیتالی به بخشی از فرآیند تصمیم‌گیری برای استفاده از کالاها و خدمات تبدیل‌شده است. یعنی کسب‌وکارها نیازمند به استفاده از روش‌های جدیدتری برای آشنایی با مشتریان هستند.

بازاریابی اصولاً درباره ارتباط با مخاطب، در زمان درست و مکان درست است. یعنی وقتی مشتریان در گوشی‌هایشان در اینترنت هستند، بازاریابان هم آنجا باید به دنبال مشتری و مخاطب بگردند. درنتیجه وقتی از بازاریابی دیجیتال صحبت می‌کنیم،یعنی همه ابزارها و فعالیت‌هایی که برای بازاریابی محصولات و خدمات مورداستفاده قرار می‌گیرد؛ با این شرط که آن فعالیت‌ها در فضای دیجیتال انجام شوند.

پس بازاریابی از طریق موتورهای جستجو، بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو (سئو)، بازاریابی محتوا (Content Marketing)، بازاریابی درونگرا (Inbound Marketing)، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات بنری و کلیکی، ایمیل مارکتینگ و … در همین گروه قرار می‌گیرند.

اما به‌کارگیری همه این‌ها، نیازمند برنامه و استراتژی است. تدوین برنامه بلندمدت بازاریابی آنلاین، به شما کمک می‌کند تا به هدفتان برسید. البته ایجاد یک استراتژی بازاریابی آنلاین مفید، کار سختی نیست و درواقع مجموعه‌ای از اقداماتی است که برای رسیدن به اهداف موردنظر و مطلوب ایجاد می‌شود؛ اما علیرغم آنکه شرکت‌های زیادی از بازاریابی آنلاین استفاده می‌کنند، متأسفانه استراتژی بلندمدتی برای آن ندارند. موسسه دیده‌بان علاوه بر همراهی در تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ، در اجرای هریک از بخش‌های آن و طراحی و تدوین کمپین‌ها نیز در کنار شماست.