موسسه دیده‌بان
 

تولید محتوای تخصصی

چرا باید محتوای تخصصی تولید کنیم؟
تولید محتوای تخصصی را جدی بگیرید

تولید محتوا چیست؟

این روزها لفظ «تولید محتوا» را همه‌جا می‌شنویم و اولین چیزی که به ذهن ما خطور می‌کند، شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌ها هستند. تولید محتوا اولین رکن اساسی داشتن یک سایت و شبکه اجتماعی عالی است؛ یعنی اگر محتوای عالی تولید شود، سایت و صفحه شبکه اجتماعی هم سریع‌تر موردتوجه مخاطب قرار می‌گیرد و می‌توان امیدوار بود که کسب‌وکار خیلی زودتر به نتیجه برسد.

آویناش کائوشیک، نویسنده و فعال حوزه دیجیتال مارکتینگ، محتوا را این‌گونه تعریف می‌کند: «هر چیزی که به زندگی مخاطبش ارزشی اضافه می‌کند». او می‌گوید: «این ارزش‌ها به مخاطب کمک می‌کنند در انجام شغل خود، بهتر و دقیق‌تر عمل کنند و علاوه بر آن، نشاط، سرگرمی و آموزش نیز همراه خود داشته باشند.»

از گفته این فعال حوزه دیجیتال مارکتینگ می‌توان فهمید که محتوا می‌تواند با اهداف زیادی برای مخاطب موردنظر، تولید شود و حتی می‌تواند چیزی را به‌عنوان ارزش به زندگی او بیفزاید. به همین دلیل، وقتی صحبت از ارزش می‌شود، همیشه باید چشم‌ها و گوش‌ها برای دریافت آن ارزش، تیز شده و زحمت زیادی برای تهیه آن کشیده شود.

همچنین، می‌توان گفت که محتوا، ارائه اطلاعات با هدفی خاص به مخاطبان از طریق مسیر و شکلی خاص است. ازاین‌رو، برای این‌که شما به‌عنوان تولیدکننده محتوا، خوراک ذهنی کافی برای این کار را داشته باشید، بهتر است که در قدم اول، ضرورت تولید محتوا برای کسب‌وکارها را بدانید. پس با ما همراه باشید.

8 دلیل اساسی برای اهمیت تولید محتوا

اگرچه تولید محتوای جدید و مستمر، نشان‌دهنده تمرینی سالم و ضروری برای کسب‌وکار در هر صنعتی است؛ اما بسیاری از شرکت‌ها تصمیم می‌گیرند که زمان و منابع خود را به تولید محتوا اختصاص ندهند تا جایی که اغلب، در انجام این کار به‌منظور اهداف بازاریابی خود عقب می‌مانند. این در حالی است که محتوا می‌تواند در داخل و خارج از یک کسب‌وکار، ارزش جدیدی را برای کسب‌وکار شما فراهم کند و باوجوداین که ممکن است تولید محتوای سنتی به‌عنوان یک روش فروش در نظر گرفته نشود، ولی می‌تواند مسیر ارتباطی خوبی با کمپین‌های بازاریابی باشد.

در اینجا، ۹ دلیل وجود دارد که به ما می‌گوید چرا تولید محتوا باید بخش ضروری هر کسب‌وکاری باشد.

مشتری‌ها بیشتر به شما اعتماد می‌کنند

وقتی محتوایی را در مورد موضوعی تولید می‌کنید که روی آن تمرکز دارید خود را به‌عنوان یک متخصص در این زمینه مطرح می‌کنید. هرچه که محتوا برای مخاطب، مفیدتر و واضح‌تر باشد در جلب اعتماد آن‌ها موفق‌تر خواهید بود.

شما را یک متخصص جلوه می‌دهد

اگر می‌خواهید مشتری‌ها شما را به‌عنوان یک متخصص در حوزه کاریتان بشناسند و به دیگران معرفی کنند، باید تخصص آن کار را به دست آورید و تولید محتوایی که بیانگر حوزه کاری شماست، می‌تواند به شما کمک کند تا به‌عنوان یک متخصص در آن زمینه شناخته شوید.

می‌توانید یک کتابخانه از محتوا بسازید

خوبی محتوا این است که همیشه با شما می‌ماند؛ یعنی، وقتی شما یک پُست، مقاله و یا وبلاگ را تولید و ارسال می‌کنید، این مطالب به کتابخانه محتوایی شما اضافه می‌شوند و پس از مدتی، این کار می‌تواند به برند شما کمک زیادی کند.

به سئو کمک می‌کند

تولید محتوا، یکی از عناصر کلیدی سئو است. استفاده از محتوا با کلمات کلیدی مناسب در قسمت‌های مناسب متن، راه خوبی برای ارتقای بهینه‌سازی وب برای صفحه لندینگ یا وب‌سایت شماست.

مخاطب جدید را جذب می‌کند

مشتریان، داده‌ها و اطلاعات مفید را دوست دارند و اگر ببینند که شما مطالب و اطلاعات جالبی ارائه می‌کنید حتماً شما را دنبال خواهند کرد.

تولید محتوا؛ مکمل بازاریابی درون‌گرا

در کنار سایر استراتژی‌های بازاریابی درون‌گرا، تولید محتوا، یک امر کلیدی است. درواقع، محتوا، بخش اصلی و جذاب کمپین بازاریابی شماست.

محتوای اصیل، برند شما را تثبیت می‌کند

ایجاد برند به زمان نیاز دارد. ازاین‌رو، پست‌های محتوا می‌توانند به معرفی نام و شناسایی شرکت شما در صنعت کمک کنند و از این طریق، می‌توانید برند خود را گسترش دهید و شناخته‌تر کنید.

محتوای خوب، مانند دارایی می‌تواند سهم بازار را افزایش دهد

محتوای خوب و زیاد می‌تواند سهم بیشتری از بازار را داشته باشد. مشتریان جذب محتوا می‌شوند، بنابراین محتوا می‌تواند به شما در افزایش فروش و درآمد کمک کند.

تولید محتوای تخصصی چیست؟

تصور کنید که قرار است محتوای تخصصی تولید کنید و گروهی از مخاطبان مورد هدف خود را جذب کنید؛ بنابراین، برای تولید این نوع محتوا، باید تیم و استراتژی خاص خودتان را داشته باشید؛ زیرا تولید محتوای تخصصی، نه‌تنها نیاز به تجربه بالا در زمینه مربوطه را دارد بلکه هدف موردنظر هم بسیار مهم است که برای تحقق آن، نمی‌توان روی هر کسی حساب کرد و باید کار را به کاردان سپرد.

شما اگر بخواهید یک تصویر باکیفیت و یا یک ایده برای عکاسی پیدا کنید ترجیح می‌دهید به گوگل مراجعه کنید یا پینترست؟ قطعاً پینترست. چون این وب‌سایت و شبکه اجتماعی به‌عنوان یک متخصص در زمینه عکاسی شناخته می‌شود. وقتی محتوای تخصصی تولید می‌کنید، می‌توانید به‌عنوان یک مرجع مهم در زمینه فعالیت خودتان شناخته شوید و می‌توانید روی این مسئله حساب کنید که هر کسی بخواهد به دنبال مطلبی درباره موضوعی در زمینه فعالیت شما باشد، حتماً سایت و یا وبلاگ شما را بازخواهد کرد.

پس به‌نوعی شما با تولید محتوای تخصصی، مخاطبان تخصصی هم جذب کرده‌اید. فکر کنید شما کسب‌وکاری در حوزه امنیت سایبری هستید و محتواهایی حرفه‌ای در مورد این موضوع تولید کرده و به اشتراک گذاشته‌اید. اگر کسی به دنبال مطلبی در مورد امنیت سایبری بگردد، حتماً وب‌سایت شما را که مطالبی مفید در این زمینه دارید، می‌بیند و حتماً به‌طور مداوم صفحه وب شما را باز می‌کند تا از مطالب جدید شما هم استفاده کند.

مراحل تولید یک محتوای عالی

اگر یک استراتژی منسجم برای تولید محتوای تخصصی برای کسب‌وکارتان در نظر دارید، امیدواریم که راهنمایی‌های ما کمکتان کرده باشد. اگر به این نتیجه رسیدید که بهتر است فرایندهای تولید محتوای تخصصی را برون‌سپاری کنید، ما باافتخار این کار را برای شما انجام می‌دهیم.

  • تحقیق درباره کلمات کلیدی
  • ایده پردازی
  • نگارش
  • ویرایش
  • انتشار