موسسه دیده‌بان
 

ویژه‌نامه

چرا داشتن یک ویژه‌نامه مهم است؟
بدون یک تیم حرفه‌ای، ویژه‌نامه منتشر نکنید

ویژه‌نامه را بیشتر بشناسید

این روزها بسیاری از شرکت‌ها و کسب‌وکارها به منظور در اختیار قرار دادن اطلاعات به صورت یکجا و منسجم ویژه‌نامه‌های اختصاصی چاپ و یا از طریق الکترونیکی در اختیار مخاطبان خود می‌گذارند. به عنوان مثال فرض کنید یک شرکت تولید نرم‌افزار قصد دارد یک نرم‌افزار جدید تولید کند. با انتشار یک ویژه‌نامه می‌توان به طور مفصل و کامل در مورد آن محصول، محتوا تولید کرد و به طور کامل مزیت‌های آن محصول جدید را با محصولات دیگر شرکت‌ها مقایسه کرد. با این حال، ویژه‌نامه منحصر به یک محصول، فناوری، روش و یا کسب‌وکار جدید نمی‌شود و می‌تواند انواع فعالیت‌ها را در بر بگیرد.

با وجود اینکه می‌شود انتشار ویژه‌نامه را بخشی اثرگذار در فعالیت برندینگ یک شرکت به حساب آورد، باید به این نکته هم دقت کرد که شاید استراتژی‌های تیم تولید محتوایتان مشمول ویژه‌نامه نمی‌شود و می‌توانید با برون‌سپاری، این فرایند را برای کسب‌و‌کارتان پیاده‌سازی کنید.

چرا ویژه‌نامه

اگر شما صاحب کسب‌وکار هستید و تولید محتوا بخشی از استراتژی شماست، تهیه یک ویژه‌نامه امری حیاتی است و باعث می‌شود مخاطبان بیشتری محصول یا خدمات شما را ببینند. تولید محتوا برای ویژه‌نامه اگر ساده و روان و اختصاصی باشد و در آن از مطالب جدید و به‌روز استفاده شود، برای همه کسب‌وکارها حیاتی خواهد بود. بسیاری از شرکت‌ها وقت و منابع خود را به تولید محتوا اختصاص نمی‌دهند که در این صورت هدف شرکت را فقط به سمت بازاریابی سوق می‌دهند که در دنیای امروز خیلی مورد پسند نیست زیرا تولید محتوای جذاب و مفید می‌تواند مزایای بسیاری برای شما به همراه داشته باشد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

  • جلب اعتماد مشتری
  • جذب مخاطبان جدید
  • تکمیل برنامه‌های بازاریابی
  • معرفی خود به عنوان یک مرجع

با یک ویژه‌نامه حرفه‌ای، اعتماد مشتری را جلب کنید

زمانی که شما در یک زمینه ویژه‌نامه اختصاصی تهیه می‌کنید و آن را به صورت فیزیکی یا الکترونیکی منتشر می‌کنید، در حقیقت دارید خود را به عنوان یک متخصص در آن زمینه معرفی می‌کنید. مخصوصا اگر مطلب شما یک مطلب مفید و جذاب باشد، خواننده به شما اعتماد بیشتری پیدا می‌کند و از این پس شما را به عنوان یک متخصص در این زمینه می‌شناسد.

با یک ویژه‌نامه حرفه‌ای، مخاطبان جدید پیدا کنید

تعدادی از مخاطبان شما به عنوان مخاطبان وفادار شناخته می‌شوند و همان‌هایی هستند که سایت یا مطالب چاپ شده شما را هر چند وقت یک‌بار چک می‌کنند و منتظرند تا شما مطلب جدیدی در زمینه‌ای خاص منتشر کنید، اما دسته‌ای از مخاطبان برای بار اول است که ویژه‌نامه شما را با موضوع مورد علاقه خود می‌بینند و اگر مطالب شما جذاب باشد، از این پس به مخاطب وفادار شما تبدیل می‌شوند و هم احتمال دارد شما را به افراد دیگر معرفی کنند.

با یک ویژه‌نامه حرفه‌ای، برنامه‌های بازاریابی خود را کامل کنید

اهمیت انتشار یک ویژه‌نامه اختصاصی در مهم‌ترین فرایند کسب‌وکار یعنی بازاریابی اثر مستقیم می‌گذارد. ویژه‌نامه به عنوان نوعی محتوا می‌تواند مکملی برای استراتژی بازاریابی شما باشد تا با آن به راحتی کمپین‌های خود را برگزار کنید و به گسترش روابط میان شرکت و مخاطبان‌تان بپردازید و سهم شما از بازار و درآمدتان را افزایش می‌دهد.

محتوای یک ویژه‌نامه حرفه‌ای، بارها قابل استفاده خواهدبود

اهمیت ویژه‌نامه فقط در انتشار آن و خوانده شدن توسط مخاطبان خلاصه نمی‌شود بلکه اگر شما یک مطلب خوب و معتبر منتشر کنید، می‌توان بعدها به عنوان یک منبع در کتاب یا مقاله از آن استفاده کرد.

حال که به ضرورت تهیه ویژه‌نامه پی بردیم وقت دست‌به‌کار شدن است، اما بیایید قبل از تهیه ویژه‌نامه، مواد مورد نیاز آن را بشناسیم و در قدم اول بیایید کمی بیشتر با چیزی که می‌خواهیم ارائه دهیم، آشنا شویم.

در فرهنگ معین در پاسخ به این سؤال که ویژه‌نامه چیست، نوشته شده، «شماره‌ای از یک نشریه ادواری (ماهنامه یا هفته‌نامه) که به موضوع خاصی، اختصاص دارد.»

اکنون که متوجه شدیم ویژه‌نامه چیست و چرا تهیه یک ویژه‌نامه ضروری است، حال باید بدانیم که این نوع محتوا را چگونه تولید کنیم و چگونه در اختیار مخاطبان بگذاریم.

ببینید و آشنا شوید