موسسه دیده‌بان
 

طراحی گرافیک

چرا باید محتوای تخصصی تولید کنیم؟
تولید محتوای تخصصی را جدی بگیرید

درباره طراحی گرافیک بیشتر بدانید

طراحی گرافیک کلمه‌ای است که این روزها هر برندی با آن سروکار دارد و می‌توان گفت کمتر کسب‌وکاری وجود دارد که به سراغ افراد توانمند در رشته طراحی گرافیک نرفته باشد. اغلب افراد هم با شنیدن طراحی گرافیک، فقط تبلیغات و وب‌سایت‌ها یادشان می‌افتد، اما این هنر فقط به این دو مثال ختم نمی‌شود و کاربردهای فراوان دارد. این هنر تنها به یک صنعت هم تعلق ندارد و تمام صفحه‌آرایی‌هایی که در بین صفحات کتاب‌ها و مجلات می‌بینیم یا لوگوها و پوسترها همگی در دسته‌بندی گرافیک و دنیای طراحی گرافیک قرار می‌گیرند.

طراحی گرافیک به‌عنوان یکی از بخش‌های مهم در استراتژی بازاریابی کسب‌وکارها شناخته می‌شود که می‌تواند هدف و پیام آن کسب‌وکار را به‌صورت ساده و قابل‌فهم به همه مخاطبان منتقل کند. البته این کار به‌قدری تخصصی است که بسیاری از کسب‌وکارها افراد متخصص در این زمینه استخدام می‌کنند و آن را برون‌سپاری می‌کنند.

چرا طراحی گرافیک؟

  • تأثیر اولیه اساسی
  • اعتبار برای کسب‌وکار
  • تصویرسازی ایده‌ها
  • افزایش خلاقیت در کار
  • پیام‌رسانی آسان

اگر شما یک کسب‌وکار دارید، محال است که تابه‌حال به طراحی گرافیک فکر نکرده باشید. حتماً شنیده‌اید که یک تصویر می‌تواند هزاران حرف برای گفتن داشته باشد، اما یک طرح گرافیکی مناسب می‌تواند درآمدزایی مناسبی برای کسب‌وکار شما داشته باشد. طراحی گرافیک چیزی بیش از زیبایی‌شناسی و در اصل، شکلی از ارتباط بین کسب‌وکار شما و مخاطبان شماست. کسب‌وکارها از گرافیک در هر مرحله از قیف بازاریابی برای اطلاع‌رسانی، تعامل و درنهایت متقاعد کردن مشتریان احتمالی برای خرید یا انجام یک اقدام دلخواه استفاده می‌کنند. یک ایمیل جذاب می‌تواند مشتریان بالقوه و بالفعل بسیاری را همراه کند. یک صفحه فروش با طراحی گرافیکی عالی می‌تواند به‌طور مؤثری فروش محصول جدیدتان را بالا ببرد.

با یک طراحی گرافیک عالی، تأثیر اساسی روی مخاطبان خود بگذارید

در ارتباطات با هر کسی، ابتدا ظاهر شماست که فرد مقابل را تحت تأثیر قرار می‌دهد. طراحی گرافیک هم ابزار مهمی است که به هر کسب‌وکاری کمک می‌کند تأثیر مثبت و ماندگاری داشته باشد. اولین باری که یک بازدیدکننده با برند شما تعامل می‌کند، لحن را برای بقیه روابط تجاری شما تعیین می‌کند و معمولاً اولین تعامل به شکل بازاریابی بصری است. این می‌تواند یک کارت ویزیت، یک صفحه لندینگ در وب‌سایت شما، یک پوستر، یک بروشور، یک پست شبکه اجتماعی یا حتی بسته‌بندی محصول شما باشد.

طراحی گرافیکی خوب، اعتبار کسب‌وکار را افزایش می‌دهد

مهم نیست که در چه صنعت یا زمینه‌ای فعالیت می‌کنید. طراحی گرافیک به کسب‌وکار شما اعتبار ویژه‌ای می‌دهد. وقتی محتوای خلاقانه شما به حل مشکلات مخاطب کمک می‌کند، مشتریان شما به‌احتمال‌زیاد شما را به‌عنوان یک مرجع قابل‌اعتماد در حوزه کاری خود می‌بینند. فرض کنید محتوای هر پست از شبکه اجتماعی شما با پست قبلی متفاوت باشد. در این صورت، کسی که تازه صفحه شبکه اجتماعی شما را می‌بیند، فکر می‌کند وقت زیادی برای هماهنگی بین پست‌های خود نمی‌گذارید، اما طراحی گرافیک به شما کمک می‌کند تا بتوانید هماهنگی در کارهای خود ایجاد کنید.

با طراحی گرافیک عالی ایده‌ها را به تصویر بکشید

طرح‌های گرافیکی روشی عالی برای انتقال اطلاعات و به تصویر کشیدن ایده‌ها هستند. درواقع، این روزها کسی حوصله چندانی برای خواندن یک متن بلند را ندارد به همین خاطر یک طرح گرافیکی مثل اینفوگرافی خیلی سریع‌تر یک پیام را منتقل خواهد کرد. مطالعات نشان می‌دهد که اینفوگرافی‌ها سه برابر بیشتر از محتوای متنی جذاب هستند.

با طراحی گرافیک کارآمد پیام برندتان را به‌آسانی منتقل کنید

کسب‌وکار شما داستانی دارد که ارزش گفتن دارد. طراحی گرافیک در مورد انتقال داستان منحصربه‌فرد برند به مشتریان فعلی و آینده شماست. تصمیم‌های ساده طراحی مانند انتخاب فونت و طرح رنگ می‌تواند به شما کمک کند پیام‌های خود را با احساس درست و واضح به مخاطب برسانید.

با پیشرفت سریع تکنولوژی افراد زیادی وقت برای خواندن مطالب سنگین و متن‌های طولانی صرف نمی‌کنند، بنابراین به دنبال سریع‌ترین روش انتقال یک پیام هستند که وظیفه این انتقال پیام بر عهده طراحان گرافیک است.

طراحان گرافیک از تایپوگرافی و تصاویر استفاده می‌کنند تا نیازهای خاص کاربران را برآورده کرده و بر منطق نمایش عناصر در طراحی‌های تعاملی تمرکز و درنهایت تجربه کاربر را بهینه‌تر کنند.