بدون شک تولید محتوا کارآمدترین راهی است که به شما در بهبود نرخ تبدیل مشتریان کمک می‌کند و به شما امکان می‌دهد تا با مخاطبان و مشتریان خود ارتباط برقرار کنید. این امر نه تنها در ایجاد ارتباط و اعتماد مفید است، بلکه با ارائه اطلاعاتی که مخاطبانتان به آن احتیاج دارند و قادر خواهند بود بر مبنای آن یک تصمیم آگاهانه برای خرید بگیرند، می‌تواند موجب افزایش ترافیک وبسایت شما و نرخ تبدیل مشتریان باشد.

هر استراتژی موفق در بازاریابی محتوا، بر ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و سازگار متمرکز است تا به جذب و نگهداری مخاطبانی بپردازد که به روشنی و از قبل تعریف شده‌اند. این امر سرانجام موجب خواهد شد تا مشتریان اقدامات سودآوری برای کسب و کار انجام دهند. بنابراین سوالی مطرح است که آیا باید در سال 2020 از بازاریابی محتوا به عنوان یک راهبرد، چشم‌پوشی کرد؟ نه، هرگز، به هیچ وجه!

به همین دلیل قصد داریم در این مورد به طور مفصل صحبت کنیم که چرا در سال آینده، اثر تولید محتوا در برند شما حیاتی است.

چرا محتوا برای ما اهمیت دارد؟

محتوا برای مصرف‌کنندگان، موتورهای جستجو و کسب و کارها اهمیت دارد. برای رسیدن به موفقیت معقول در بازار رقابتی امروز، نمی‌توان از قدرت بازاریابی محتوا چشم پوشید. ببینید که محتوا چطور برای مصرف‌کنندگان، موتورهای جستجو و کسب و کارها اهمیت دارد.

تاثیر محتوا بر مخاطبان

 همانطور که امروزه دیده می‌شود، مشتریان بالقوه در برابر راهبرد بازاریابی «فروش مستقیم»، مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهند و در عوض، اشتهای سیری‌ناپذیری برای کسب اطلاعات خوب دارند. بیشتر آنها علاقه دارند پیش از تصمیم‌گیری برای خرید، درباره محصولات و خدمات آنلاین یک تحقیق انجام بدهند.

برای مثال، بدون شک تا به حال در خرید یک اتومبیل مایل بوده اید خودروهای مختلف را بررسی کنید، قیمت‌ها و ویژگی‌های آنها را با هم مقایسه کند و صرفا پس از انجام این تحقیقات با اطلاعات کامل قدم به نمایشگاه اتومبیل بگذارد.

 

مثالی دیگر: حتی خریداران حرفه‌ای خواربارفروشی‌ها هم پیش از سفارش دادن، برای مقایسه قیمت‌ها از گوشی تلفن همراه‌شان استفاده می‌کنند و همینجاست که محتوا به آنها کمک می‌کند تصمیم‌های درستی بگیرند. یک مطالعه نشان می‌دهد که بیش از ۷۰ درصد از مصرف‌کنندگان ترجیح می‌دهند از طریق مقالات، درباره نیازهای خود مطالبی بیاموزند و البته در برابر تبلیغات سنتی و تاکتیک‌های فروش قدیمی، از خودشان مقاومت نشان می‌دهند!

اهمیت محتوا بر موتورهای جستجو

همه می‌دانند که این روزها گوگل اولین راهی است که مخاطب برای پیدا کردن راه حل‌ مشکلات‌ از آن استفاده می کند! برای به چنگ آوردن مشتریان جدید، بهترین روش این است که وقتی آنها در گوگل به جستجو می‌پردازند، شما هم در نتایج صفحه اول حضور داشته باشید. موتورهای جستجو الگوریتم‌های مورد استفاده خود را به‌روزرسانی می‌کنند و به همین خاطر می‌توانند به طور مرتب کیفیت نتایجی را که افراد در هنگام جستجو می‌بینند، بهبود بدهند.

 

در سال‌های اخیر، گوگل به طور فزاینده‌ای کیفیت بالا را تشویق و کیفیت پایین را تنبیه کرده است و در واقع همیشه محتوای به‌روزشده را تشویق می‌کند. بنابراین انتشار مقالات تازه و به‌روزرسانی محتوای کنونی، منجر به حضور قدرتمند برند روی صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) می‌شود و افراد همواره به سایت برند، رجوع خواهند کرد. البته سفارش محتوا سئو شده به یک شرکت معتبر هم می تواند این هدف شما را زودتر به نتیجه برساند.

تاثیر محتوا بر کسب و کارها

به خوبی دیده‌ایم و درک کرده‌ایم که محتوای کارآمد، چطور به ایجاد روابط با مشتری کمک می‌کند و این کار حتی به قیمت دوری جستن از تاکتیک‌های «فروش مستقیم» انجام می‌شود. محتوا به شما کمک می‌کند تا خدمات و تخصص خودتان را به نمایش بگذارید؛ به شما کمک می‌کند تا با برجسته کردن موضوعات مهمی که بر مشتریان بالقوه اثر می‌گذارد، اعتماد حاصل کنید.

محتوای گویا، کارآمد و خوش‌ساخت همواره می‌تواند در زمینه‌های زیر به کسب و کار کمک کند:

  • روانه کردن ترافیک به وب‌سایت و مدیریت شبکه های اجتماعی
  • تقویت عملکرد در صفحات نتایج جستجو
  • فرصت دادن به مخاطبان برای به اشتراک گذاری محتوا با دوستان و همکاران‌شان

در یک بررسی که در میان بازاریابان حرفه‌ای انجام گرفت، هنگامی که از آنان درباره مهم‌ترین روند در بازاریابی دیجیتالی سوال شد، اولین پاسخ آنها بازاریابی محتوا بود؛ حتی مهم‌تر از موضوعات داغی همچون کلان‌داده‌ها (بیگ‌دیتا)، اتوماسیون بازاریابی، بازاریابی همراه و بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی. تحقیق دیگری نیز نشان داد که برای بیش از نیمی از کسب و کارهای مورد بررسی، پست کردن روی رسانه‌های اجتماعی، باعث افزایش کارآیی بازاریابی آنها شده بود – پست‌های وبلاگی که روی دیگر وب‌سایت‌ها نیز نمایش داده می‌شد، لینک‌های درون‌گرای بیشتری را جذب می‌کرد، در حالی که پست‌های وبلاگی روی خود وب‌سایت، باعث جذب بازدیدکنندگان بیشتری می‌شد.

اما چگونه از بازاریابی محتوا برای رشد موارد بالا استفاده کنیم؟

پاسخ استفاده از قیف بازاریابی محتوا است…

قیف بازاریابی محتوا در تمامی بخش‌های خود، بازاریابی را به همراه دارد. سه ناحیه مهم در قیف بازاریابی وجود دارند که در هنگام توسعه کارزارهای بازاریابی دیجیتالی باید به آنها توجه داشت. در طی هر مرحله از قیف بازاریابی، بازاریابی محتوا نیز نقشی بازی می‌کند. آنچه که در ادامه نشان داده شده، مناطقی هستند که در سرتاسر قیف بازاریابی، بازاریابی محتوا به آن وارد می‌شود.

قسمت بالای قیف (TOFU): در این مرحله، مشتریان بالقوه تازه از مشکلات‌شان و از دسترس بودن راهکارها آگاه می‌شوند. در اینجاست که محتوا، اطلاعاتی را که به آن نیاز دارند به آنها می‌دهد. این امر به آنها کمک می‌کند تا تصمیم بگیرند کدام نوع از راه حل می‌تواند برای‌شان مفید باشد.

قسمت میانی قیف (MOFU): در این مرحله، سرنخ‌ها گزینه‌های خود در ارتباط با محصولات یا راهکارها را ارزیابی می‌کنند. در اینجا، محتوا به آنها مطالبی درباره گزینه‌های مختلف آموزش می‌دهد. این امر به آنها کمک می‌کند تا گزینه‌های خود را محدود کنند و به تصمیم نهایی نزدیک‌تر شوند.

قسمت پایینی قیف (BOFU): رسیدن سرنخ به این مرحله، فقط یک معنا دارد و آن اینکه وی آماده تبدیل شدن است. در این مرحله، محتوا آخرین تشویق را هم انجام می‌دهد. این امر نهایتا به سرنخ قدرت تصمیم‌گیری آگاهانه در خصوص خرید را می‌دهد!

کسب و کارها باید در تولید بازاریابی محتوا بر اساس هر یک از مراحل بالا، دقت داشته و سفر خریدار و آنچه که وی در هر نقطه بدان نیاز دارد را مد نظر داشته باشد: مشتریان بالقوه در قسمت بالا، به اطلاعات کلی‌تری نیاز دارند. سرنخ‌هایی که به قسمت میانی قیف می‌رسند، به اطلاعات مفصل‌تری نیاز دارند و سرنخ‌ها در قسمت پایانی قیف، به محتوای دارای جزئیات مشخص‌تری احتیاج دارند.

با وجود تمامی این موارد کافی است برای تدوین استراتژی تولید محتوا با متخصصان ما در موسسه دیده بان تماس بگیرید تا روند رشد کسب و کار خود را به راحتی آغاز کنید.

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)