کاهش هزینه تبلیغات با انتشار و تولید محتوای تخصصی

۹۹ درصد از بازدیدکنندگان وبسایت شما که برای اولین بار وارد شده اند، برای خرید کالا  و یا استفاده از خدمات مستقیما به صفحه مقصد نمی روند. بنابراین مخاطبان ما باید در قدم اول جذب وبسایت شما شوند. اما راه حل چیست؟

بله درست است! شما با تولید محتوای تخصصی و با کیفیت می توانید به راحتی سبب افزایش مخاطبان و جذب آنها در طولانی مدت شوید.

البته روش‌های محبوب و مخلف دیگری هم علاوه بر تولید محتوای تخصصی برای جذب مخاطبان وجود دارد که برای مثال می توان موارد زیر را نام برد:

  1. تولید کتاب‌های الکترونیکی
  2. تولید سپیدنامه ها
  3. گذاشتن موارد برای مخاطبابان که بتوانند دانلود کنند.
  4. یک پاپ‌آپ به موقع که بتواند در بازدیدکنندگان ایجاد علاقه نماید.
  5. و بسیاری موارد دیگر…

اما مشکل اینجاست که هرکدام از موارد بالا نیازمند هزینه های بسیاری برای تولید و انتشار می باشد. پس همانطور که گفتیم بهتر و مقرون به صرفه ترین کار می تواند کار تولید محتوا باشد.

در ادامه به این موضوع پرداخته ایم که چگونه هزینه تولید محتوا می تواند برای شرکت ها راهی مقرون به صرفه برای تبلیغات برندی به شمار رود؟

1- محتوا می‌تواند باعث افزایش نگهداری مشتریان شود.

طبق تحقیقات انجام شده ، ۷۰ درصد از درآمد یا ترافیک یک وبسایت مربوط به مخاطبان قبلی و ثابت است، این در حالی است که هزینه جذب یک مخاطب جدید، ده برابر نگهداری آن است.

اما سوال اینجاست که برای مخاطبان کنونی شما، چه محتوایی می‌تواند جالب و جذاب باشد؟ ویدیوهایی درباره «نحوه انجام دادن این کار و آن کار» یا ارسال ایمیل‌هایی برای شروع استفاده از راهکارهای خاص؟ این که کاری کنید مشتری احساس کند تصمیم درستی برای خرید بیا استفاده از امکانات شما گرفته، باعث ایجاد اعتماد بیشتر خواهد شد و رابطه او با برند شما را مستحکم خواهد کرد و بدین ترتیب با تولید محتوای تخصصی فرصت تکرار خرید افزایش خواهد یافت.

تولید محتوا اختصاصی کارسازشو

2- محتوای شما، شخصیت برند شما را منتقل می‌کند

محتوای شما یکی از صداهای اصلی برند شماست. شخصیتی را که به محتوای خود در سایت و شبکه های اجتماعی تزریق می‌کنید، باعث می‌شود برندتان منحصربفرد باشد و نسبت به رقبا متمایز گردد. پس برندینگ محتوایی را هرگز فراموش نکنید!

3-محتوا، بخشی حیاتی از قیف فروش شما را تشکیل می‌دهد

همانطور که از تمامی نکات بالا مشخص است، محتوای شما در هر مرحله از قیف فروش قابل به‌کارگیری است. بسته به تعاملی که مشتریان بالقوه‌تان با محتوای شما دارند، می‌توانند به مراحل بعدی مربوط به سفر مشتری بروند. اگر ما قیف فروش را به سه بخش تقسیم کنیم، نقش تولید محتوای تخصصی در هر مرحله به شرح زیر خواهد بود:

پیشنهاد مطالعه: قیف بازاریابی محتوا = چطور به تولید، اندازه‌گیری و بهینه‌سازی محتوا بپردازیم؟

  • قسمت بالایی: مشتریان بالقوه کنجکاو هستند که بدانند برند شما چیست و چه خدماتی ارائه می‌دهید. در این ایستگاه، محتوا از قبیل پست وبلاگی، پادکست و ایمیل، باید باعث تسهیل آگاهی درباره مشکل و همینطور نوع راهکار مربوطه شود.
  • قسمت میانی: سرنخ‌ها سرگرم ارزیابی هستند و باید به آنها گفت که چه گزینه‌های دیگری نیز در اختیار دارند. تمرکز محتوا، روی برجسته کردن پیشنهادهای منحصربفرد فروش و نظرهای مثبت از سوی مشتریان کنونی (همچون خوراک‌هایی در قالب ایمیل، سپیدنامه و وبینار) خواهد بود.
  • قسمت پایینی: در این ایستگاه، سرنخ‌های شما آماده هستند تا خرید کنند یا تبدیل شوند. محتوا باید به بهترین شکل ممکن آنها را تشویق کند تا تصمیم به خرید آگاهانه بگیرند؛ مانند تخفیف، ویدیوهایی برای معرفی بهتر محصول و ایمیل‌های تبلیغاتی.
0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)