اگر به درستی از خدمات تولید محتوای تخصصی استفاده نمایید، مشتریان شما درگیرشده و روابط بلندمدت نصیب‌تان خواهد شد، اما همه اینها نیازمند صبوری و داشتن مهارت است. سال ۲۰۲۰ فرصت‌های جدیدی برای بازاریابی محتوا با خود به ارمغان خواهد آورد و ما امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا به بررسی گزینه‌های خودتان و نیز تدوین استراتژی محتوا برای سال در پیش رو بپردازید. با ما همراه باشید تا نکات و ترفندهای مهم در بازاریابی محتوا در سال 2020 را با شما در میان بگذاریم.

۱. برای خودتان سبک نوشتاری داشته باشید

بله، همه حافظ و شکسپیر نیستند و اشکالی هم ندارد. خوب است در زمان تولید محتوا، برخی از قوانین را نیز مدنظر داشته باشید، اما اجازه ندهید که این کار باعث محدود شدن شما بشود. باید محتوای شما یک برند مشخص و نیز یک صدای منحصربه فرد داشته باشد تا بتواند به سبک نوشتاری شما شخصیت ببخشد.

۲. کارتان مختصر و مفید و همینطور مرتبط باشد

شاید خوانندگان در حین تعامل با محتوای شما، خواهان یک راه حل فوری یا دست کم راهکاری موقتی باشند و صرفا پس از آن تصمیم به خرید بگیرند. فارغ از این که از ایمیل، وبلاگ، اینفوگرافیک یا حتی پادکست تولید می‌کنید، خیلی به حاشیه نروید و سریع به اصل مطلب بپردازید. در هنگام تهیه محتوا، همیشه این سوال را بپرسید: «این محتوا چطور می‌تواند برای مخاطبان من سودمند باشد؟»

۳. از ارسال پست میهمان استقبال کنید

تبادل محتوا به شما کمک خواهد کرد تا گستره مخاطبان‌تان را توسعه دهید و همینطور حال و هوای تازه‌ای هم به وبلاگ ببخشید. برای تبلیغ پست میهمانان روی رسانه‌های اجتماعی به منظور تاثیرگذاری بیشتر، درنگ نکنید و از سایرین نیز بخواهید آن را به اشتراک بگذارند. پست مطالب توسط میهمانان می‌تواند به بهبود رتبه‌بندی سئوی شما نیز کمک شایانی کند.

۴. پذیرای بازخورد باشید

شاخص‌ها می‌توانند به شما کمک کنند به میزان درگیرشدن خوانندگان‌تان پی ببرید، اما همیشه لازم است از آنها بازخورد بگیرید تا متوجه شوید آنها به چه چیزی علاقه دارند و از چه چیزی بدشان می‌آید. به صورت دوره‌ای، بررسی و رای‌گیری انجام دهید تا به پاسخ خوانندگان‌تان پی ببرید و بتوانید در محتوای خود تغییرات مناسبی پدید بیاورید.

۵. محتوای قدیمی‌تان را به اشکال مناسبی ارائه کنید

اگر محتوایی که پست می‌کنید به درستی عمل نمی‌کند، نباید به آن به چشم یک فشنگ شلیک شده و بی‌مصرف نگاه کنید. در عوض، در صورتی که بتوانید با ارائه آن محتوا به شکل و فرمت جدید، اثر و امضای خودتان را بر روی آن حک کنید، می‌تواند برای شما به نگینی قیمتی تبدیل شود. چه بسا که محتوای شما آگاهی‌بخش باشد؛ اما با فرمت مناسبی ارائه نشده باشد.

پست وبلاگی با عملکرد پایین را به یک اینفوگرافیک که از جذابیت بصری برخوردار است، یا یک ویدیو تبدیل کنید و ببینید که در میزان درگیر شدن مشتریان‌تان چه تغییری پدید می‌آید.

۶. برای تسهیل کارها، از ابزارهای زمان‌بندی استفاده کنید

اگر بازاریابی محتوا انجام می‌دهید، خیلی مهم است که همواره یک تقویم کاری پیش چشمان شما باشد. از آنجا که برای پلتفرم‌های مختلف، انواع گوناگونی از محتوا وجود دارد، بنابراین لازم است مطمئن شوید که محتوای شما در زمان مناسب مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته این امر به معنای آن نیست که باید به صورت دستی برای همه محتواهای‌تان زمان‌بندی کنید. برای زمان‌بندی پست‌ها در رسانه‌های اجتماعی، می‌توانید از ابزارهایی همچون Hootsuite استفاده کنید؛ یا برای انجام زمان‌بندی‌های مشابه در کارزارهای ایمیلی، از ESPها بهره بگیرید.

۷. هیچ‌گاه «تله‌کلیک» درست نکنید

محتوای تله‌کلیکی مثل لذت‌های زودگذر، عمر کوتاهی دارد. محتوا باید رابطه ایجاد کند و هرگونه ارتباطی که بر پایه نیرنگ بنا شده باشد، به سرعت فرو خواهد ریخت. با استفاده از مطالب صادقانه و سرراست، از محتوای‌تان برای ایجاد اعتماد با خوانندگان بهره بگیرید.

خلاصه

در صورتی که به درستی به بازاریابی محتوا بپردازید، مشتریان درگیرشده و روابط بلندمدت نصیب‌تان خواهد شد، اما همه اینها نیازمند صبوری و داشتن مهارت است. سال ۲۰۲۰ فرصت‌های جدیدی برای بازاریابی محتوا با خود به ارمغان خواهد آورد و ما امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا به بررسی گزینه‌های خودتان و نیز تدوین راهبرد بازاریابی محتوا برای سال در پیش رو بپردازید.

آیا مایلید روند در پیش روی خودتان را با ما به اشتراک بگذارید؟ ما در قسمت نظرها، مشتاق خواندن افکار و پیشنهادهای شما هستیم.

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)