ترجمه تخصصی


ترجمه دقیق متون فنی و تخصصی در زمینه آی‌تی از توانایی‌های تخصصی مؤسسه دیده‌بان آی‌تی است. دیده‌بان ترجمه هرگونه متنی از جمله کاتالوگ و بروشورهای سازمانی را توسط مترجمان متخصص خود در کمترین زمان و با بیشترین دقت انجام می‌دهد. در عصر حاضر که برافتادن مرز میان ملت‌ها یکی از شاخصه‌های آن است، نیاز به ترجمه بیشتر و بیشتر می‌شود و جایگزینی متن در زبان مبدأ به جای معادل آن در زبان مقصد و انتقال جان مطلب به مخاطب زبان مقصد یک توانمندی مهم محسوب می‌شود؛ تصور اینکه چه می‌شد اگر این مهارت در دنیای امروز وجود نداشت، اهمیت آن را به خوبی نشان می‌دهد.

به باور دیده‌بان در ترجمه باید با حفظ فرم و معنا، مصطلح‌ترین و نزدیک‌ترین معادل در زبان مبدأ انتخاب و به زبان مقصد منتقل شود. هرچند همانندی و مطابقت کامل بین هیچ دو زبانی وجود ندارد، ولی یافتن نزدیک‌ترین معادل در‌خصوص ترجمه بسیار مهم است. در دنیای ارتباطات اهمیت ترجمه چشمگیرتر است، چرا که افراد به واسطه این فن قادرند بر موانع زبانی و فرهنگی فایق آیند و ارتباطات مؤثری بین فرهنگ‌ها برقرار کنند. ترجمه علاوه‌بر ارتباطات از زمانی که کشورها و زبان‌ها با یکدیگر در تماس بوده‌اند در انتقال فرهنگ‌ها هم به کار می‌آید، زیرا زمانی که افراد نوشته‌های منسوب به ملتی را به زبان خود می‌خوانند با فرهنگ آن ملت آشنا می‌شوند ... ادامه مطلب>>>


تهیه ویژه نامه

انتشار ويژه‌نامه و فصل‌نامه هاي اختصاصي براي سازمان‌ها در حوزه تخصصي موردنظر آنها ازجمله فعاليت‌هاي مؤسسه است که تمامي مراحل آن از قبيل تهيه مطلب، انتشار و توزيع را شامل مي‌شود.

تهیه محتوا و طراحی نیوزلتر

تهيه بسته‌ های اطلاعاتی در قالب خبرنامه و نیوزلتر و ارسال آنها به صورت گروهی در قالب مورد نظر سازمان‌ و شرکت شما از جمله فعاليت‌ های دیده بان است.

نیوزلتر یا خبرنامه های الکترونیکی امروزی همان خبرنامه معمولی و قدیمی هستند که حالا از طریق ابزار و فناوری های الکترونیک و اینترنتی طراحی، تولید و ارسال می شوند.

دیده بان محتوای شما را اعم از اینکه خبری و یا تجاری باشد در قالبی که مورد نظرتان است، آماده و آن را برای گروه بزرگی از افراد، شرکت ها یا سازمان هایی که مخاطب شما هستند به پست الکترونیکی یا سیستم نرم افزاری وب سایت آنها ارسال می کند.

دیده بان ارسال خبرنامه با موضوعات جذاب و به صورت منظم را به عنوان یکی از ابزارهای روابط عمومی سازمان پیشنهاد می کند و آن را روش مناسبی برای ارتباط با مشتری و مخاطب می داند. خبرنامه الکترونیکی به عنوان راهکاری سازنده برای ارتباط مستقیم با مخاطب و تکرار ارسال آن در بازه های زمانی معین باعث به وجود آمدن اعتبار برای برند و همچنین نمایش به روزرسانی هاست.
خبرنامه الکترونیکی در کارکرد تجاری ابزاری برای مقاصد بازاریابی و فروش شرکت و در یک کارکرد غیرتجاری حاوی یک گزارش کاری است که در نقش ابزار اطلاع رسانی درون سازمانی عمل می کند و اطلاعات مرتبط با اعضا و کارکنان سازمان را برای بهره برداری های داخل سازمانی منتشر می کند... ادامه مطلب>>>


خدمات ویژه

خدمات ویژه

به باور دیده‌بان در ترجمه باید با حفظ فرم و معنا، مصطلح‌ترین و نزدیک‌ترین معادل در زبان مبدأ انتخاب و به زبان مقصد منتقل شود. هرچند همانندی و مطابقت کامل بین هیچ دو زبانی وجود ندارد، ولی یافتن نزدیک‌ترین معادل در‌خصوص ترجمه بسیار مهم است.<b> در دنیای ارتباطات اهمیت ترجمه چشمگیرتر است، چرا که افراد به واسطه این فن قادرند بر موانع زبانی و فرهنگی فایق آیند و ارتباطات مؤثری بین فرهنگ‌ها برقرار کنند. ترجمه علاوه‌بر ارتباطات از زمانی که کشورها و زبان‌ها با یکدیگر در تماس بوده‌اند در انتقال فرهنگ‌ها هم به کار می‌آید، زیرا زمانی که افراد نوشته‌های منسوب به ملتی را به زبان خود می‌خوانند با فرهنگ آن ملت آشنا می‌شوند