مشاوره رسانه ای و روابط عمومی


در دنیای امروز با افزایش آگاهی مخاطبان و تولید انبوه اطلاعات، تصمیم‌گیری برای مدیران سخت‌تر از گذشته است و اغلب با شیوه‌های درست تصمیم‌گیری در شرایط کنونی آشنا نیستند.

مؤسسه دیده‌بان آی‌تی با هدف پوشش و زدایش همین ضعف در زمینه روابط عمومی و مشاوره رسانه‌ای به سازمان‌ها و شرکت‌های خصوصی و دولتی خدمات مشاوره رسانه‌ای و روابط عمومی ارائه می‌دهد تا مدیران این مجموعه‌ها بتوانند در جهت سیاست‌ها و مرام‌نامه سازمانی خود ارتباط بهتر و پایدارتری با جامعه هدف‌شان داشته‌باشند. دیده‌بان این خدمات را با برگزاری دوره‌های روابط عمومی، پوشش اخبار سازمانی، برگزاری نشست‌های خبری و جلسات مشاوره رسانه‌ای ارائه می‌دهد.

موسسه دیده‌بان‌ آی‌تی تعهد کارشناسان خود را به رعایت اصول اخلاقی تضمین و تلاش می‌کند به دور از هرگونه جانب‌داری و حاشیه‌پردازی در ارائه خدمات مشاوره‌ای از بالاترین استانداردهای حرفه‌ای و اخلاقی استفاده کند. مشاوران رسانه‌ای دیده‌بان با بهره‌مندی از تخصص، تجربه و شخصیت ممتاز خود موجب بهبود امور و تقویت توانمندی مجموعه و مدیران آنها هستند. در مجموع، وظیفه مشاور تشخیص مسئله و ارائه راهکار و مدلی برای حل آن است. در این راستا مشاوران رسانه‌ای دیده‌بان موظف‌اند به مدیران اطلاع بدهند که در حوزه فعالیت آنها چه نقص‌هایی وجود دارد و قبل از آنکه مشکلات موجب بروز خسران شود، راهکارهای مورد نیاز برای رفع نقص‌ها را ارائه دهند ... ادامه مطلب>>>

فروش


فروشندگی حرفه‌ای است پیچیده؛ هرچند برای کسانی که آن را تجربه نکرده‌اند ساده به نظر می‌رسد. موفقیت در این حرفه در گروی برخورداری از مهارت‌های فنی و تخصصی و برقراری ارتباط و تعامل با دیگران است. برخلاف تفکر رایج، فروشندگی مجبور کردن مشتری به خرید نیست. فروشنده حلقه ارتباطی زنجیره یک سازمان با مشتری است و فروشنده توانا کسی است که نیاز مشتری را درک کرده و او را صادقانه برای انتخابی صحیح راهنمایی کرده و سرانجام قادر باشد توافق و اعتماد او را برای خرید جلب کند. دنیای امروز، دنیای تحولات سریع و گسترده در تمام ابعاد است ازجمله تجارت.

حال‌وهوای امروز تجارت نشان از جهانی شدن آن دارد؛ فرایندی که منجر به حضور و رقابت تنگاتنگ ظرفیت‌های مختلف تجاری شده و آنچه به یقین می‌توان گفت این است که چنانچه کشوری به هر علت نتواند به این موج شتابان فراگیر بپیوندد در آینده‌ای نه‌چندان دور در صحنه رقابت‌های بین‌المللی به حاشیه رانده می‌شود و بسیاری از فرصت‌های کسب‌وکار را به سود دیگران از دست می‌دهد.

حرفه فروشندگی نیز در این شرایط همپای تجارت به‌عنوان زیر‌مجموعه‌ای از آن دستخوش تغییر است. رویه سنتی این است که فروشندگان در کمین مشتری باشند تا آنها را با فریب و کلاهبرداری وادار به خرید محصول یا خدمات کنند و چنین به نظر می‌رسد وظیفه یک فروشنده این است که آن‌قدر باهوش و زیرک و سمج باشد که مردم را وادار به خرید ناخواسته کند، اما مشتریان امروزی دیگر فروشندگان سمجی را که فقط به فکر منافع مادی و زودرس خود هستند تحمل نمی‌کنند. فروشنده امروزی باید نقش راهنما و مشاور مشتری را داشته باشد... ادامه مطلب>>>

بازاریابی


با ورود به هزاره سوم و تشدید رقابت در دنیای تجارت، فصل جدیدی در فعالیت‌های بازاریابی شکل گرفت. ایده‌های نوینی در این حوزه ظهور کرد و ساختار بازارهای جهانی را تغییر داد. شیوه‌های جدید بازاریابی جانشین روش‌های سنتی شد و علم بازاریابی با نگرشی نو شروع به تسخیر بازارهای جهانی کرد؛ اما هنوز هم اصطلاح بازاریابی عموماً با فروش و یا تبلیغات تجاری که باعث افزایش فروش می‌شود، اشتباه گرفته می‌شود. درحالی‌که فروش بخشی از عملیات بازاریابی و در واقع هدف نهایی آن است و نه حتی مهم‌ترین هدف آن.

هدف از بازاریابی شناسایی مشتری و درک نیازهای او است تا کالا یا خدمت با نیازهای وی منطبق شود و به فروش برسد. مؤسسه دیده‌بان با آگاهی از این امر مهم و با نیازسنجی جامعه هدفِ سازمان‌ها و شرکت‌ها، مناسب‌ترین و بهترین محصول را برای عرضه در یک بازه زمانی مشخص و در یک محدوده جغرافیایی خاص انتخاب می‌کند و به این صورت فرصت‌های پنهان و آشکار پیش رو را در توسعه بازار محصولات یا خدمات در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. کارشناسان دیده‌بان، خواسته‌ها و نیازهای پاسخ داده نشده را شناسایی می‌کنند و با تعریف و تخمین اندازه یک بازار تعریف شده میزان سودآوری آن را اندازه می‌گیرند. آنها در واقع مناسب‌ترین بخش بازار را برای شرکت متقاضی شناسایی و مشخص می‌کنند تا هم شرکت توانایی و امکان عرضه خدمات را داشته باشد و هم مناسب‌ترین محصولات و خدمات برای آن بخش از بازار طراحی و معرفی شود...ادامه مطلب>>>

برند

موسسه‌ دیده ‌بان آی ‌تی با ارائه مشاوره‌ های به‌ روز خود، این فرصت را برای سازمان ‌ها و شرکت‌ های طرف قرارداد فراهم می‌‌آورد تا با به کارگیری جدیدترین ترفندهای روز دنیا برند تجاری خود را به برندی برتر و متفاوت از رقبا تبدیل کنند و از برند خود نه تنها یک نام مشهور بلکه یک دارایی نامشهود ولی ماندگار برای سازمان بیافرینند.

دیده بان با آگاهی از اصول برندینگ در کسب و کار امروز در انتخاب یک برند یا نمانام نیرومند برای سازمان و شرکت شما تناسب ، اعتبار ، الهام بخشی ، بی همتایی و جذابیت را در دستور کار قرار می دهد و به خوبی آگاه است که برند شما برای مصرف کننده کالا و خدمتی که عرضه می کنید به معنای نقطه آغاز آشنایی و نماد اظهار هویت آن است. با برندسازی ، جایگاه محصول شما در بازار نسبت به رقبا مشخص و متمایز می شود و دیده بان می کوشد براساس تعریفی که شما از هویت سازمان خود ارائه می دهید، برندی متناسب با آن را ایجاد کرده و توسعه دهد.

دیده بان در تقویت و توسعه برند شما عواملی همچون تصویر برند ، جایگاه ذهنی مخاطب از آن، کارایی برند، احساسات و قضاوت ها در مورد برند و تکرار و تشدید آن را بررسی می کند و همه این موارد را به عنوان ابزارهایی قدرتمند با هدف تاثیرگذاری در تقویت برند به کار می‎گیرد.

دیده بان برای انتخاب برند سازمان شما نامی را بر می گزیند که مشخصه و ویژگی بارزی را در اذهان مخاطبان زنده کند، کیفیت محصول در برند قابل ادراک باشد، مشخصات برند قابل تجسم و نشان دهنده ارزش های سازمانی و همچنین خصوصیات مصرف کنندگان و مشتریان باشد، قابلیت به خاطرسپاری برای شناسایی و یادآوری آسان را داشته باشد تا تکرار آن توسط مشتریان و پیشنهاد دادن به دیگران راحت شود و در پی این سهولت یادآوری سطح وفاداری مخاطبین به برند بالا رود...ادامه مطلب>>>


مشاوره روابط عمومی

مشاوره روابط عمومی

در دنیای امروز با افزایش آگاهی مخاطبان و تولید انبوه اطلاعات، تصمیم‌گیری برای مدیران سخت‌تر از گذشته است و اغلب با شیوه‌های درست تصمیم‌گیری در شرایط کنونی آشنا نیستند.
مؤسسه دیده‌بان آی‌تی با هدف پوشش و زدایش همین ضعف در زمینه روابط عمومی و مشاوره رسانه‌ای به سازمان‌ها و شرکت‌های خصوصی و دولتی خدمات مشاوره رسانه‌ای و روابط عمومی ارائه می‌دهد تا مدیران این مجموعه‌ها بتوانند در جهت سیاست‌ها و مرام‌نامه سازمانی خود ارتباط بهتر و پایدارتری با جامعه هدف‌شان داشته‌باشند.دیده‌بان این خدمات را با برگزاری دوره‌های روابط عمومی، پوشش اخبار سازمانی، برگزاری نشست‌های خبری و جلسات مشاوره رسانه‌ای ارائه می‌دهد.