از آنجا که یکی از راه‌های تاثیرگذار در معرفی خدمات و محصولات یک سازمان، اداره یا شرکت ارتباط با طیف وسیعی از رسانه‌هاست، دیده‌بان آی‌تی با توسل به ارتباطات و اندوخته‌های خود و با بهره‌گیری از مهارت خبرنگاران و روزنامه‌نگاران مجرب، اقدام به برگزاری نشست‌های خبری برای این مجموعه‌ها می‌کند. برگزاری کنفرانس‌های خبری این فرصت را به شرکت‌ها و سازمان‌ها و ادارات می‌دهد تا در رسانه‌های جمعی چاپی و فضای مجازی دیده شوند و پیام خود را به‌طور مستقیم به مشتریان منتقل کنند.

به‌عقیده دیده‌بان اهمیت برگزاری یک نشست خبری تنها در این نیست که جمعی از اهالی رسانه دور هم جمع شوند و به پاره‌ای از مسائل درباره شرکت یا سازمان مفروض بپردازند؛ نکته قابل توجه در برگزاری یک نشست خبری این است که از طریق آن دنیای بیرون از محیط کار شما با پلی به نام رسانه به شما وصل می‌شود و این امکان را به شما می‌دهد که اخبار خودتان را به تازه‌ترین و استانداردترین حالت ممکن به گوش جامعه برسانید. پس طبیعتاً نوع و شیوه برگزاری آن می‌تواند بر اعتبار شرکت و سازمان شما تأثیر به‌سزایی داشته باشد.

کنفرانس و نشست‌های خبری حکم یک بلندگوی رسانه‌ای محکم و مشخص را دارد که صدای شما را به مشتریان و مخاطبان‌تان می‌رساند و به شما این امکان را می‌دهد که اهداف و چشم‌اندازهای کاری و حرفه‌ای خود را بهتر به نمایش بگذارید. دیده‌بان آ‌‌ی‌تی در برگزاری نشست‌های خبری به اصول حرفه‌ای این رویداد توجه دارد و به‌خوبی می‌داند که چه اطلاعاتی مهم است و این اطلاعات باید به چه شکل به رسانه‌ها ارائه شود.

از آنجایی که حفظ ارتباط با دنیای رسانه و خبر از ملزومات بقای هر صاحب‌خبری است دیده‌بان توصیه می‌کند که برگزاری کنفرانس خبری تنها یک فرصت برای دوام این ارتباط باشد و پیش و پس از برگزاری نشست نیز ارتباط مجموعه با رسانه‌های جمعی برقرار باشد در برگزاری یک نشست خبری علاوه‌بر اینکه پوشش رسانه‌ای گسترده‌ای خواهید داشت، فرصتی برای مطرح کردن مشکلاتی پیدا می‌کنید که در مسیر کار و حرفه شما وجود داشته است، اما شما از پس آنها برآمده‌اید.

با یک نشست خبری باکیفیت شما به امکان ابلاغ پیام به مسئولان تصمیم‌گیرنده در سطوح حقوقی، قانونی و دولتی و هچنین به امکان جذب مخاطبان بیشتر دسترسی پیدا می‌کنید، توانایی اعضای مجموعه خود را توسعه و ارتقا می‌دهید و استحکام و قدرت گروه کاری خود را در معرض دید مشتریان و مخاطبان خود می‌گذارید و درنهایت بازتاب حضور خود را در محیط رسانه‌ای می‌بینید.

دیده‌بان به شما توصیه می‌کند قبل از برگزاری یک نشست خبری دورنمایی از انتظارات‌تان را از برگزاری این نشست مشخص کنید. هرچه دقیق‌تر و منظم‌تر عمل کنید، نمایندگان رسانه‌ها برآورد مثبت و موفق‌تری از شما خواهند داشت. همچنین توجه داشته باشید اخباری که در نشست ارائه می‌کنید پیش از تاریخ برگزاری فاش و منتشر نشده‌باشد و مشتریان و مخاطبان شما برای اولین بار با آن رویداد مواجه شوند. همچنین اهداف و برنامه‌های شما باید به‌شکلی در نشست‌های خبری مطرح شود که ارزش خبری داشته باشد تا هم بازتاب مناسبی در رسانه‌ها پیدا کند و هم مخاطبان شما طیف مشخصی از دیدگاه‌های شما را دنبال کنند.

دیده‌بان در اجرای این اصول یاریگر شما خواهد بود و حفظ ثبات و فقدان هرگونه بی‌برنامگی و هیجان غیرضروری مختل‌کننده آرامش و اعتبار جلسه را تضمین می‌کند.

نشست خبری