با توجه به قسمت اول از این مقاله موسسه دیده بان دیدیم که چطور می توانیم از تولید محتوا برای بهبود کسب  کار، موتورهای جستجو و … استفاده کنیم. در این بخش نیز تصمیم داریم به جزییات این موضوع بپردازیم.

اثر تولید محتوا در بهبود برند شما

ما اغلب عبارت «محتوا پادشاه است» را شنیده‌ایم و امروزه، بازاریابی محتوا نه تنها برای تمایز میان رقبا مورد استفاده قرار می‌گیرد، بلکه به یک ابزار لازم برای هر برند مدرن نیز تبدیل شده است. ایجاد اعتماد می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا برای برند خود، اعتبار مثبت ایجاد کنند. در این بازار دیجیتالی شلوغ و پر ازدحام، تلاش برای ایجاد اعتماد با سرنخ‌ها و مشتریان اهمیت حیاتی دارد.

بیشترین فواید بازاریابی محتوا، اعتباری است که برای تولید محتوای عالی به دست می‌آید. محتوای عالی به ایجاد اعتماد میان برند و سرنخ‌ها و مشتریان کمک شایانی می‌کند. هنگامی که مصرف‌کنندگان محتوا را بخوانند، درباره آن برند هم نظرهایی خواهند داشت. در این خصوص اگر خودتان مایل به انجام این کار نیستید، انواع بسیاری شرکت تولید محتوا مانند دیده بان وجود دارند که می توانید به راحتی از آنها در جهت تولید محتوای با کیفیت درخواست خدمات دهید.

این محتوا باید ویژگی های زیر را داشته باشد…

محتوایی که درگیرکننده، آموزنده و ارزشمند باشد، به مصرف‌کنندگان این قدرت را خواهد داد تا درباره آن کسب و کار، تفکرات مثبتی داشته باشند. هرچه که محتوا ارزش بیشتری منتقل کند، ایجاد اعتماد با مخاطبان هدف کار ساده‌تری خواهد بود. علاوه بر این، اگر محتوا به طور مستمر در میان پلتفرم‌ها منتشر شود، می‌تواند این تفکر را پدید بیاورد که آن کسب و کار، در صنعت خودش پیشتاز است. به اشتراک‌گذاری محتوا با افراد تاثیرگذار (اینفلوئنسرها) و مدیریت شبکه های اجتماعی نیز می‌تواند در ایجاد اعتماد بازار هدف نسبت به برند، کمک زیادی نماید.

هر راهبرد در زمینه دیجیتال مارکتینگ، به محتوا وابسته است! برای پشتیبانی از راهبرد بازاریابی دیجیتالی، محتوای سازگار و باکیفیت همواره لازم و مورد نیاز است. بیشتر کسب و کارهای کوچک از بیش از یک راهبرد بازاریابی دیجیتال بهره می‌گیرند: از بازاریابی ایمیلی گرفته تا رسانه‌های اجتماعی، بسیاری از تاکتیک‌های مختلف می‌توانند مخاطبان را جذب و درگیر خود کنند. اما همگی این تلاش‌ها بدون بازاریابی محتوا، ناقص خواهد ماند.

اگر فکر می‌کنید که افراد هیچ وقتی برای خواندن محتوای تولیدی شرکت‌ها صرف نمی‌کنند، باید بگویم که اشتباه می‌کنید. بنابر یک مطالعه جدید، ۶۸ درصد از افراد دوست دارند وقت خود را برای مطالبی درباره برندهایی که برای‌شان جالب است، صرف کنند و ۸۰ درصد از کاربران اینترنتی نیز دوست دارند از طریق محتواهای خاص و سفارشی، درباره شرکت‌ها چیزهایی بیاموزند.

بنابراین خیلی مهم است که به مردم مواردی را ارائه کنید که خواهان آن هستند. توصیه می‌شود محتوای خاصی تولید کنید که با مخاطبان هدف، صحبت می‌کند –  یعنی می‌تواند سرگرم‌کننده یا آموزنده باشد. باید از محتوا به عنوان یک فرصت استفاده کنید تا برند یا سرویس خودتان را به مصرف‌کنندگان معرفی کنید.

بر نرخ تبدیلات سایت ما اثرگذار است…

بازاریابی محتوا با فراهم ساختن امکان ارتباط با سرنخ‌ها و مشتریان و آموزش دادن به آنها، در بهبود تبدیلات نیز مفید واقع می‌شود. این امر نه تنها باعث ایجاد اعتماد و رابطه می‌شود، بلکه با ارائه اطلاعات مورد نیاز مشتریان به آنها، تبدیلات را نیز بهبود می‌بخشد. اطلاعاتی که مصرف‌کنندگان از طریق محتوای منتشرشده دریافت می‌کنند، باعث تسهیل در تصمیم‌گیری مربوط به خرید آنها می‌شود. فراموش نکنید که از یک دکمه فراخوانی به عمل (CTA) هم استفاده کنید، چون می‌تواند به بهینه شدن محتوا در جهت تبدیل، بسیار مفید واقع شود.

CTA به بازدیدکننده می‌گوید کار بعدی که باید انجام دهد، چه است و وی را راهنمایی می‌کند تا به مرحله بعدی در فرایند تبدیل وارد شود. وقتی از CTA استفاده می‌کنید، خیلی مهم است که روشن شود قرار است به چه چیزی منجر شود. این امر می‌تواند به یکی از اشکال زیر باشد:

  • تشویق به خرید
  • ارائه اطلاعات بیشتر
  • برقراری ارتباط با گروه فروش

خیلی کم پیش می‌آید که آمار دروغ بگوید! به برخی از نتایج تحقیقات در خصوص اهمیت بازاریابی محتوا در برابر بهبود تبدیلات وب‌سایت که در زیر نشان داده‌اند، نگاهی بیاندازید:

  • بازاریابی محتوا باعث شد نرخ تبدیل، ۶ برابر بازاریابی دیجیتالی بشود
  • ۶۱ درصد از مصرف‌کنندگان آنلاین پس از خواندن توصیه‌هایی در یک وبلاگ، خرید انجام دادند
  • ۷۴ درصد از شرکت‌های مورد بررسی اعتقاد داشتند بازاریابی محتوا باعث افزایش سرنخ‌های بازاریابی آنان شده‌اند.
  • ۷۲ درصد از کسب و کارهای مورد بررسی گفتند محتوای ویدیویی بازگشت سرمایه بهتری برای آنها رقم زده و باعث افزایش تبدیلات نیز شده است.

باید این مطلب را مدنظر داشته باشید: اگر بازاریابی محتوا به شکل آگاهی‌بخش، آموزنده و باکیفیت باشد، می‌تواند تا حد قابل ملاحظه‌ای در بهبود نرخ‌های تبدیل وب‌سایت مفید واقع شود.

در ایجاد تمایز با رقبا مفید واقع می‌شود…

بازاریابی محتوا روشی موثر برای کسب و کارهای کوچک است تا خودشان را از سایر فعالان صنعتی، متمایز کنند – این کار آنان را قادر می‌سازد تا جنبه‌های خاص خودشان را به نمایش بگذارند. ایجاد تمایز میان خود و دیگران در این بازار دیجیتالی پرتراکم، برای کسب و کارهای کوچک امری حیاتی است تا بتواند خود را از رقبا متمایز نمایند. در اینجا اهمیت بازاریابی محتوا نهفته است و می‌تواند برای نجات، به کمک بیاید!

معمولا موضوع محتوای تولیدشده یا ارزش محتوای فراهم شده می‌تواند در چشم مصرف‌کنندگانی که یک برند را نسبت به برند رقیب انتخاب می‌کنند، یک تمایز ایجاد کند. به تصویر کشیدن یک برند یا طنین بخشیدن به صدای برند می‌تواند به تولید محتوایی که مختص آن کسب و کار است، کمک کند. شخصیت برند در ایجاد ارتباط با خریداران هدف، بسیار مفید است و بهترین راه برای نمایش دادن آن، از طریق بازاریابی محتوای تولید شده است. با استفاده از زبان محتوا و روش ارائه اطلاعات، می‌توان باز هم خود را نسبت به رقبا متمایز نمود.

باعث افزایش ترافیک به سمت یک سایت می‌گردد…

حصول اطمینان از اینکه مخاطب از سایت شما آگاهی و به آن دسترسی دارد، بسیار مهم است. به همین دلیل است که باید در نتایج موتور جستجو، رتبه بالایی داشته باشید. سئو عنصری کلیدی در هر راهبرد بازاریابی است و با راهبرد محتوا، رابطه‌ای تنگاتنگ دارد. قابلیت دیده شدن برند می‌تواند با تولید محتوا پیرامون کلیدواژگانی که معمولا جستجو می‌شوند و همینطور پرس‌وجوهای مربوط به محصولاتی که متنوع هستند ولی فروش پایینی دارند و یک کسب و کار می‌تواند برای آن راه حلی ارائه دهد، بهبود یابد. این کار می‌تواند در جذب سرنخ‌های علاقمند و آوردن آنها به قیف، مفید واقع شود.

سخن پایانی

 شرکت‌هایی که به طور مرتب محتوای ارزشمند، آگاهی‌بخش و مرتبط تولید می‌کنند، به ماشین‌های تولید سرنخ تبدیل می‌شوند. به‌کار گرفتن یک راهبرد موثر برای بازاریابی محتوا می‌تواند بازگشت سرمایه بهتری برای تلاش‌های بازاریابی به همراه داشته باشد. عمر بازاریابی محصول‌مدار دیگر به پایان رسیده و آن را پشت سر گذاشته‌ایم و امروزه به‌کارگیری بازاریابی مشتری‌مدار و توجه به انتظارات بالای مصرف‌کنندگان است که در مرکز توجه قرار دارد. خریداران با پیشنهادهای مختلفی که با نیازهای آنان هماهنگی و هم‌خوانی دارند، بمباران می‌شوند. یک راهبرد فراگیر برای بازاریابی محتوا می‌تواند برای ارائه محتوای معنادار در هر مرحله از سفر خرید آنان، کار خود را به خوبی انجام دهد. به همین دلیل است که بازاریابی محتوا برای هر برندی که می‌خواهد در سال ۲۰۲۰ نشان و امضای خودش را بر جا بگذارد، بسیار حیاتی است.

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)