اگر با دیده بان همراه بوده باشید در مقاله ما با عنوان  ” تولید محتوا چیست ” متوجه اهمیت موضوع تدوین استراژی تولید محتوا برای موفقیت بیشتر در بازاریابی محتوایی شده اید. با دیده بان همراه باشید.

همانطور که گفتیم تولید محتوای تخصصی (Content Marketing) فرصتی عالی برای کسب و کارها فراهم می‌کند تا بتوانند عملکرد خود را در جذب مخاطب و البته تبدیل آنها به مشتری، بهبود بخشند. شما با ارائه ی محتوای ارزشمند و مرتبط به کاربران، می‌توانید اعتبار آنلاین کسب و کار اینترنتی خود را تقویت کنید.

اما نکته قابل توجه این است که با توجه به رقابت بسیار در فضای مجازی، امروزه بازاریابی محتوا تنها تولید و توزیع محتوا نیست، بلکه این کار نیازمند تدوین استراتژی تولید محتوا برای کسب و کار شما است، سوالی که لازم است از خود بپرسید این است که:

آیا برای بازاریابی محتوای خود نقشه راه دارید؟

استراتژیی تولید محتوا چیست؟

در پاسخ به این سوال که ” استراتژی تولید محتوا چیست ” تنها می توان یک پاسخ آورد: نقشه راه

بله استراتژی تولید محتوا، نقشه راه شما است که موارد بسیاری را در خود جای خواهد داد. مواردی مانند:

 • چه محتواهایی نیاز دارید؟
 • ترتیب انتشار آنها باید چگونه باشد؟
 • چه زمانی باید انتشار پیدا کنند؟
 • بودجه شما چقدر است؟
 • سئو داخلی که در نظر دارید چگونه است؟

و بسیاری سوالات دیگر که در تدوین استراتژی محتوا باید به آنها پاسخ دهید.

در واقع برنامه بازاریابی و تولید محتوایی که بتواند منجر به اهدفی مثل فروش، برند سازی، جذب مخاطب، اطلاع رسانی و .. شود را استراتژی تولید محتوا می نامند. در ادامه با ما همراه باشید تا گام به گام با صفر تا صد استراتژی تولید محتوا آشنا شوید.

آموزش استراتژی تولید محتوا

با دنبال کردن راهنمای زیر در سایت دیده بان، اطلاعات کامل و مورد نیاز برای تدوین استراتژی تولید محتوای کسب و کارتان را دریافت خواهید کرد. اولین نکته این است که باید توجه داشته باشید هر کسب و کاری متناسب با نوع آن می تواند استراتژی بازاریابی مخصوص به خود را داشته باشد چرا که هر حوزه ای مخاطبان مخصوص به خود را دارد.

چهار عنصر اساسی در تدوین استراتژی محتوا

برای داشتن یک استراتژی موثر در ثبت سفارش تولید محتوا  برای موفقیت باید این چهار عنصر را برای خود تعریف کنیم و آنها را در تدوین استراتژی تولید محتوا به کار بگیریم. و اما این چهار عنصر پایه ای کدامند؟

 • تشخیص جایگاه برند
 • ارزش رسانه ی شما
 • تحلیل تجاری کسب و کار (business case)
 • برنامه استراتژیک

در ادامه قبل از آموزش استراتژی تولید محتوا می خواهیم مفهوم هر کدام از این چهار عنصر را برایتان شرح دهیم. با دیده بان همراه باشید.

۱. تشخیص جایگاه برند شما

آیا از جایگاه برند خود در میان مردم و مخاطبان خبر دارید؟

اولین اطلاعاتی که برای تدوین استراتژی محتوا نیاز دارید، تشخیص جایگاه برند شماست. تشخیص جایگاه و ایجاد یک موقعیت خوب تعریف شده برای برند و محصول شما می تواند منجر به تجربه ای مناسب برای مخاطبان‌تان شود که بازاریابی محتوا این فرصت را به خوبی در اختیارتان گذاشته است.

پس اولین نکته ای که باید در تدوین صفر تا صد استراتژی تولید محتوا برای کسب و کارتان در نظر بگیرید، معرفی درست برندتان با استفاده از معجزه محتواست.

پرسش‌های زیر به شما کمک می‌کنند تا درباره جایگاه‌تان در بازار، اطلاعات مناسب تری بدست آورید و برای معرفی آن بهتر تلاش کنید:

 • مشتریان کنونی و بالقوه من چه کسانی هستند؟
 • آنها به دنبال چه نوع محصولی و یا محتوایی هستند؟
 • رقبای من چه کسانی هستند؟
 • رقبای برتر من چطور برای برندشان بازاریابی می‌کنند؟
 • ارزش منحصربه‌فرد برند من در چیست؟
 • محصول من در حل چه مشکلاتی می‌تواند مفید باشد؟
 • چه چیزی باعث می‌شود محصول من در برابر رقبا گزینه بهتری باشد؟
 • چطور می‌توانم شخصیت برند خودم را برجسته‌تر جلوه دهم؟
۲. ارزش رسانه ای شما

چرا مخاطبان باید شما را دنبال کنند؟

در تعریف استراتژی تولید محتوا و در مراحل تدوین آن، در نظر گرفتن ارزش رسانه ای شما بسیار اهمیت دارد. برای آنکه برندتان را به عنوان یک ناشر محتوای دیجیتال در باور مخاطب جا بیاندازید، باید مشخص کنید که قرار است چه ارزشی از طریق رسانه خود به مخاطبان ارائه دهید.

برای مثال:

 • شما با محتوای خود، چه ارزش منحصر به‌ فردی را برای مخاطبان‌تان فراهم می‌کنید؟
 • چه تمایزی با دیگر تولیدکنندگان محتوا دارید؟
 • چرا خوانندگان باید کانال‌های محتوایی شما را دنبال کنند؟

برای تشخیص نیازمندی مخاطبان به عنوان یک رسانه ارزشمند و جذاب باید:

 1. ابتدا باید پژوهش درباره مخاطبان‌تان را آغاز کنید تا نوع اطلاعاتی را که آنها در پی آن هستند.
 2. منابع مطلوب‌شان را شناسایی نمایید.
 3. سپس با بررسی استراتژی بازاریابی محتوا در رقبا به تدوین استراتژی خود بپردازید.

 

۳. تحلیل تجاری کسب و کار

در مورد قبل دیدیم فهماندن ارزش رسانه ای به مخاطبان ، بخش مهمی از یک استراتژی بازاریابی محتوای موفق  را تشکیل می‌دهد. اما علاوه بر جذب خوانندگان و دنبال‌کنندگان جدید، استراتژی تولید و توزیع محتوا باید سبب شود کسب و کار شما نیز به جلو هم حرکت کند!

برای تشخیص این مورد باید اهداف تجاری که شرکت‌تان لازم است به دست آورد را شناسایی کنید و ببینید که تولید محتوا چطور کسب و کار شما را به این اهداف نزدیک‌تر خواهد کرد.

باید بیابید که برای سرمایه‌گذاری بر روی اجرای استراتژی تولید محتوا چه تعدادی منبع نیاز دارید و می‌خواهید از این امر چه نتایجی حاصل کنید؟

برنامه صفر تا صد استراتژی تولید محتوا بهتر است مستندسازی شده باشد تا بتواند به شما کمک کند درک بهتری از فواید، هزینه‌ها و خطرات پیاده‌سازی آن در شرکت‌تان داشته باشید و به خصوص با ارزشی که این برنامه برای شرکت شما به ارمغان خواهد آورد، مدیران را قانع کنید.

۴. برنامه استراتژیک

برنامه شما باید استراتژیک و مدیریت شده باشد…

برنامه شما علاوه بر تمامی داشتن سه ویژگی بالا باید، برنامه ای استراتژیک باشد! چنین برنامه‌ای به شما کمک خواهد کرد تا به هر مرحله استراتژی بازاریابی محتوای خود، خوب فکر کنید. این برنامه همچنین به شما کمک خواهد کرد تا تصمیم بگیرید که از طریق بازاریابی محتوا، می‌خواهید خودتان را به چه کسی برسانید، چطور این محتوا را به آنها ارائه خواهید کرد و نتایج مطلوبتان را بدست می آورید.

 

چگونه استراتژی تولید محتوا بنویسیم ؟

حالا که برند خود را شناختید، ارزش رسانه ای را تشخیص دادید و با برنامه ای استراتژیک قصد داریم کسب و کار شرکت خود را رونق دهید نیاز به آموزش استراتژی تولید محتوا با توجه به معیارهای سال 2020 خواهید داشت.

برنامه‌ریزی بلندمدت این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بر اهداف شرکت‌تان متمرکز شوید، چالش‌ها را حدس بزنید و منابع را به طور موثر اختصاص دهید. برای مثال باید بدانید چه محتواهایی نیاز دارید و قرار است آنها را چگونه در سایت منتشر کنید!

در ادامه با ما در آموزش صفر تا صد استراتژی تولید محتوا همراه باشید. با اجرای این هفت گام خواهید توانست به صورت گام به گام استراتژی بازایابی محتوای خود را توسعه دهید و البته پیاده‌سازی کنید.

گام ۱: به ارزیابی محتوای کنونی خود بپردازید

گام اول که شاید بسیاری از آن غافل هستند ارزیابی و بهبود محتوای کنونی شماست!

ارزیابی محتوا می‌تواند به شما کمک کند در عصر بازاریابی دیجیتال ، گذشته خود را بهبود دهید. با درنظر گرفتن اینکه تقریبا ۱.۶ میلیارد وب‌سایت وجود دارد و در هر ماه بیش از ۷۰ میلیون پست وبلاگی منتشر می‌گردد، می‌بینیم که میزانی باورنکردنی از اطلاعات وجود دارد که مخاطبان شما می‌توانند روی آن کلیک کنند. تولید محتوا بدون هیچ درکی از اینکه چه چیزی برای مخاطبان شما و برندتان مناسب است، تنها اتلاف زمان و منابع خواهد بود.

راهکار:

جهت تدوین استراتژی تولید محتوای مناسب برای خود تمامی محتوای کنونی را جمع‌آوری کنید و به تحلیل مجموعه داده‌ها بپردازید تا موقعیت واقعی محتوای‌تان را درک کنید. چه نوع محتوایی مخاطبان شما را به خود جذب می‌کند؟ چه محتوایی برای شما بهترین نتایج را به همراه خواهد داشت؟ لازم است چه چیزی را بهبود ببخشید؟

گام ۲: هدف‌گذاری کنید

قرار است به چه نتایجی برسید؟

برای اینکه اهداف‌تان همواره روشن و شفاف باشند، اطمینان حاصل کنید که هر بخشی از محتوای شما، در راستای برآورده ساختن این اهداف و سازمان‌دهی آنها به صورت سلسله‌مراتبی در جای خود قرار می‌گیرد. کار را با اهدافی آغاز کنید که با چشم‌انداز و مأموریت کلی شما ارتباط دارند و پس از آن به سمت شناسایی اهداف بلندمدت و کوتاه‌مدتی که بازاریابی محتوا می‌تواند برای رسیدن به آن مفید واقع گردد، حرکت کنید. بهتر است در برنامه شما، اهداف راهبردی بلندمدت نسبت به اهداف عملیاتی مشخص، اولویت داشته باشند.

فراموش نکنید که اهداف بازاریابی محتوای تخصصی شما باید در دستیابی به اهداف تجاری مشارکت داشته و با راهبرد بازاریابی کلی شرکت‌تان نیز پیوند داشته باشند.

چارچوب‌های هدف‌گذاری

با اینکه ممکن است شما با چارچوب‌های هدف‌گذاری تعیین اهداف به روش smart بیشتر احساس راحتی کنید، اما برای تعیین هدف های واقع‌گرایانه، انعطاف‌پذیری یکی از نکات کلیدی است. در این موارد استفاده از چارچوب CLEAR را درنظر داشته باشید که می‌تواند به شما کمک کند در یک محیط پر از تغییرات، چابک‌تر باشید.

این روش مخفف موارد زیر است:

 • مشارکتی (Collaborative): اهداف شما کار گروهی را تشویق می‌کنند.
 • محدود (Limited): از لحاظ حوزه و مدت‌زمان، محدود هستند.
 • عاطفی (Emotional): برای گروه شما، الهام‌بخش و انگیزه‌دهنده هستند.
 • بزرگ و قابل‌ملاحظه (Appreciable): به اهداف کوچکتر تقسیم می‌شود.
 • پالایش‌پذیر (Refinable): بسته به نیازها و شرایط، می‌توان آنها را بازتعریف کرد.

اگر می‌بینید که شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) خیلی فنی هستند یا به حوزه خاصی محدود شده اند، می‌توانید از OKR یا «اهداف و نتایج کلیدی» استفاده کنید تا اهداف‌تان انعطاف‌پذیرتر شوند:

 • هر هدف را طوری برگزینید که گویا یک چالش است.
 • سه تا چهار نتیجه کلیدی بر حسب هدف تعریف کنید.
 • اهداف‌تان را با شاخص پیشرفت صفر تا صد درصد بسنجید.
 • اهداف را مطابق با شرایط جدید ارزیابی کنید.
 • اگر یک هدف نامرتبط می‌شود (حتی اگر پیش‌بینی هم نمی‌کردید)، آن را دوباره تعریف کنید.

 شاخص‌های پیشرفت (۰ درصد تا ۱۰۰ درصد) این امکان را فراهم می‌سازند تا هر عضو گروه ببیند که هر هدف تا چه حد قابل‌دستیابی است و همچنین خواهد فهمید که چه کاری باقی مانده که باید انجام شود.

برخلاف شاخص‌های کلیدی عملکرد که می‌توانید تنها برای هر سه‌ماهه جدید آنها را دوباره تعیین کنید، قادر خواهید بود موارد موجود در اهداف و نتایج کلیدی را هر زمان که شرایط اولیه تغییر می‌کند، به‌روزرسانی نمایید. شما با اهداف و نتایج کلیدی، زمان خود را با کار بر روی اهدافی که دیگر برای‌تان مرتبط و مناسب نیستند، هدر نمی‌دهید.

گام ۳: مخاطبان‌تان را مشخص کنید

در تعیین و تدوین استراتژی بازاریابی محتوا، یافتن مخاطب و جذب آنها با استفاده از بخش‌های مختلف محتوا، نکته‌ای کلیدی برای موفقیت در جذب آنها است. برای انجام این کار، باید سبک زندگی آنها، دغدغه‌های‌شان، مشکلات‌شان و نیازهای‌شان را درک کنید.

مخاطبان الزاما همان خریداران نیستند

تولید نمایه‌ای از خریداران، برای تدوین استراتژی تولید محتوا بسیار اهمیت دارد، اما مخاطبان شما را تنها خریداران تشکیل نمی‌دهند. مخاطبان شما شامل افرادی هستند که تعامل با برندتان را زمانی بسیار پیش از آنکه بخواهند خرید کنند، آغاز کرده‌اند.

ارائه محتوایی که باعث جلب مشتریان بالقوه می‌گردد آن هم پیش از آنکه اقدام به خرید کنند، بسیار ضروری است. چرا که این موضوع منجر به داشتن  گستره مخاطبان وفادار خواهد شد.

گام ۴: یک برنامه منسجم برای محتوا توسعه دهید

برنامه‌ریزی برای محتوا به شما اجازه می‌دهد تا منابع خود را به درستی تخصیص دهید و ببینید که کدام جریان‌های کاری بیشتر از حد مورد انتظار طول می‌کشند، و سپس انتظارات خود را بر مبنای آن تطبیق دهید. برای اینکار باید اقدامات زیر را به درستی انجام دهید.

 • اقدامات خود را اولویت‌بندی کنید

یکی از عناصر ضروری در برنامه‌ریزی کارآمد، اولویت‌بندی است.

اگر برای اقدامات‌تان برنامه‌ریزی کنید، می‌توانید بحرانی‌ترین وظایفی را که باید انجام بدهید، یا چیزهایی را که می‌شود به سادگی آزمایش کرد، شناسایی نمایید. شما با انجام این کار می‌توانید از استراتژی خود در برابر ناکامی‌های عمده محافظت کرده، فرصت‌هایی پیدا کنید و آزمایش‌هایی بیابید که به طور بالقوه می‌توانند سبب تقویت نتایج شما بشوند.

 • مباحث مرتبطی پیدا کنید

برای شروع باید برنامه را طوری بچینید که کاربر ابتدا کنجکاو شده و سپس باعث به منطق محتوایی شما کاملا علاقمند شود.

ابزارهای Topic Research برای موضوعاتی که باید پوشش دهید و همینطور پرسش‌های مرتبط، زیرمبحث‌های احتمالی و عناوین ایده‌هایی در اختیارتان قرار می‌دهند. اینها بینش‌هایی هستند که تمام بازاریابان می‌توانند از آنها استفاده کنند.

وقتی که مباحث مناسب را مشخص کنید و فرمت مناسب را نیز برای بخش‌های مختلف محتوا تعیین نمایید، می‌توانید آنها را روی یک تقویم محتوا قرار دهید.

 

گام ۵: برای تولید محتوا برنامه‌ریزی کنید

در ادامه فرآیند برنامه ریزی باید درباره هدف هر بخشی که می‌خواهید تولید کنید، بیاندیشید. اطمینان حاصل کنید که محتوای شما تمام بخش‌های سفر مشتری را پوشش می‌دهد و در هر مرحله، از مشتریان بالقوه پشتیبانی می‌کند و سرانجام یک رابطه بلندمدت میان مشتری و برندتان توسعه دهید.

 • مرحله آگاهی– این بخش‌ها اغلب بر پرسش‌هایی متمرکز هستند که همزمان با آگاه‌تر شدن سرنخ‌های شما در بالای قیف فروش ممکن است برای‌شان مطرح باشند؛ این بخش می‌تواند محتوایی باشد که داستان برند شما را نیز نقل می‌کند و به مخاطبان‌تان مطالبی می‌آموزد، اطلاع‌رسانی می‌کند یا آنها را سرگرم می‌دارد.
 • مرحله تفکر – همزمان با پیشرفت در مرحله ملاحظه، مشتریان بالقوه خواهان دانستن موارد بیشتری خواهند بود. به آنها کمک کنید بفهمند که چرا در غلبه بر مسئله‌ای که پیش روی آنها وجود دارد، به کمک نیاز دارند؛ آنها را راهنمایی کنید تا ببینند دیگران چطور توانسته‌اند مسائل مشابهی را در گذشته حل کنند و این بحث را با آنها به پیش بکشید که برای پیگیری بیشتر، چه گام‌هایی ممکن است ضرورت باشند.
 • مرحله تصمیم‌گیری – این بخش‌ها برای کمک به سرنخ‌های بالقوه طراحی شده‌اند و مشخص می‌کنند که چرا شما، بهترین گزینه برای کمک به آنها هستید. مطالعات موردی، مرور مشتریان، و تحلیل مشخص کاری که شما در گذشته انجام داده‌اید، همزمان با اینکه کاربران شما را مستقیما با دیگر فراهم‌کنندگان مقایسه می‌کنند، می‌توانند در این مرحله نیز مفید واقع گردند.
 • مرحله نگهداری – راه‌های گوناگون برای استفاده بهینه از محصول یا سرویس خود را به‌پیش بکشید. همچنین، روش‌هایی برای حل مشکلات معمول به‌همراه ویژگی‌های جدید ارائه کنید. اینکه حدس بزنید آنها ممکن است چه سوال‌هایی داشته باشند و قبل از اینکه آنها شروع به پرسیدن کنند، خودتان به آنها بپردازید نیز می‌تواند سبب شود مشتریان بالقوه از آنچه که شما ارائه می‌دهید، خسته یا ناامید نشوند.
 • مرحله حمایت – این بخش‌ها، مشخص می‌کنند که کدام قسمت از برند شما، مشتریان را به حامیان تبدیل می‌کنند و شاید شامل بخش‌هایی هم باشند که ارزش‌های سازمانی شما، تلاش‌های شما برای عرضه، یا اعضای برجسته گروه را به نمایش می‌گذارند.

محتوای خود را متنوع کنید

ترکیبی متنوع از انواع محتواها را در برنامه‌تان بگنجانید تا برای تک‌تک اعضای مخاطبان جذابیت داشته باشد.

اگر برای تولید محتوا منابع محدودی دارید، در اینجا نکاتی آورده‌ایم که می‌توانند در این راه به شما کمک کنند:

محتوای خود را با فرمت های جدیدی ارائه دهید

پس از اینکه بخش‌های محتوا منتشر شدند، می‌توانید آنها را با شکل‌های تازه ای ارائه دهید تا برای خوانندگان جدیدی که ممکن است فرمت متفاوتی را ترجیح دهند نیز جذابیت داشته باشند. راه‌های ساده برای این کار شامل موارد زیر هستند:

 • مقاله را به اینفوگرافیک، نمایش اسلایدی یا ویدیو تبدیل کنید.
 • مقاله یا ویدیوی طولانی را به بخش‌های کوچک‌تری تقسیم کنید و آنها را به صورت یک مجموعه منتشر نمایید.
 • بخش‌های کوتاه از محتوا را با یکدیگر ترکیب کنید تا یک سپیدنامه یا یک مقاله بلندوبالا ایجاد نمایید.
 • نمایش‌های اسلایدی ایجاد کنید.
 • برای رسانه‌های اجتماعی، برش‌هایی قابل استفاده و تصاویری آگاهی‌بخش تولید کنید.

گام ۶: برای توزیع محتوا برنامه‌ریزی کنید

ما پیش‌تر هم گفتیم که یکی از عناصر اصلی در بازاریابی محتوا، توسعه رسانه‌های دراختیار است. رسانه‌های اکتسابی (رسانه‌هایی که برعکس رسانه‌های دراختیار، به برند اصلی تعلق ندارند؛ مثل استفاده از پلتفرم مشتریان برای تبلیغات، یا رپورتاژ آگهی) و رسانه‌های پولی یا همان تبلیغات سنتی در رسانه‌ها نیز به نوبه خود عناصری ضروری از راهبرد توزیع محتوا را به همراه دارند.

می‌توانید در ادامه بینید که چطور رسانه‌های اکتسابی و رسانه‌های پولی می‌توانند با یکدیگر ترکیب شوند:

پست کردن در رسانه‌های اجتماعی را خودکار کنید

ایجاد تجربه کاربری عالی بر روی کانال‌های مختلف در رسانه‌های اجتماعی ممکن است به نظر زمان‌بر باشد، اما لزوما اینطور نیست. شما می‌توانید به سادگی پست کردن در شبکه‌های اجتماعی متعددی را خودکار کنید تا در منابع صرفه‌جویی کرده و از دقت در زمان‌بندی نیز اطمینان حاصل نمایید.

گام ۷: عملکرد محتوای خود را تحلیل کنید

تحلیل عملکرد محتوای شما، بهترین روش برای درک این مطلب است که چه نوعی از محتوا می‌تواند با مخاطبان شما ارتباط برقرار کند، و سپس اینکه مشخص کنید در ادامه چه بخش‌هایی باید تولید کنید. مخاطبان شما علامت‌های مشخصی می‌دهند و نشان می‌دهند که چه چیزی بیشتر علاقه آنها را برمی‌انگیزد و بدین ترتیب تولید محتوایی که بتواند برای آنها جالب باشد، برای شما ساده‌تر می‌گردد.

شاخص‌های مربوط به محتوا به چهار دسته تقسیم می‌شوند:

 1. رفتار کاربری: بازدیدکنندگان منحصربفرد، صفحات در هر جلسه یا بازدید، نرخ بازگشت.
 2. درگیرسازی: لایک‌ها، به‌اشتراک‌گذاری‌ها، کامنت‌ها یا نظرات، منشن‌ها.
 3. نتایج سئو: ترافیک ارگانیک، زمان سکون، بک لینک‌ها.
 4. درآمد شرکت: تعداد سرنخ‌ها، سرنخ‌های کنونی، نرخ تبدیل.
 • ارزیابی محتوا (Content Audit) که به تحلیل محتوای کنونی شما می‌پردازد و آن را گروه‌بندی می‌کند.
 • پیگیری پست‌ها (Post Tracking) که به شما کمک می‌کند گستره دسترسی مقالاتی که شما یا یکی از رقبای‌تان منتشر کرده را مورد ردیابی قرار دهید.

نتیجه‌گیری

با اینکه روش‌های مورد استفاده برای ارائه محتوا به مشتریان بالقوه همواره در حال تغییر هستند، اما اصول بنیادین یکسانند – یعنی اینکه باید یک راهبرد سطح بالا و بر مبنای داده‌های قابل اعتماد در راستای بازاریابی محتوا توسعه دهید.

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)