در بعضی از کسب و کارها، استفاده از ایمیل مارکتینگ گاهی اوقات می‌تواند آزاردهنده و ناامیدکننده باشد. یکی از دلایل عمده این ناکامی این است که این صاحبان کسب و کار متوجه می‌شوند بسیاری از ایمیل‌هایی که به مشتریان بالقوه و مشتریان کنونی ارسال می‌کنند، صرفا به یک هرزنامه در قسمت اسپم تبدیل می شود و بنابراین دور انداخته خواهند شد.

این موضوع به جذب مخاطب نه تنها کمی نمی کنند بلکه باعث ضرر برای برند نیز می شوند. فراموش نکنید، انجام ایمیل مارکتینگ نیز مشابه با خدمات تولید محتوا باید از یک سری اقدامات پیروی کند. برای این کار ما 5 راه مناسب برای بهبود استراتژی ایمیل مارکتینگ را به شما پیشنهاد می کنیم. برای خواندن این مطلب با ما همراه باشید.

۵ راه برای بهبود استراتژی ایمیل مارکتینگ

۱) برای مشتریان جدید خود ایمیل بفرستید

توجه داشته باشید که یک خریدار، در همان ابتدای تحقیق خود برای خرید ممکن است از آن صنعت یا اطلاعاتی که نیاز دارد کاملا آگاه باشد و یا ممکن است هیچ اطلاعاتی نداشته باشد. یک راه خوب برای استحکام بخشیدن به روابط میان کسب و کار و مشتری جدید، این است که بر اساس نیازهای وی، به او مشاوره داده شود. این امر می‌تواند سبب ایجاد اعتماد میان کسب و کار و مشتری گردد.یکی از بهترین راه ها برای این اطلاع رسانی استفاده از ایمیل مارکتینگ است.

۲) سپیدنامه تولید کنید

سپیدنامه ها، ابزارهایی برای بازاریابی هستند که به‌نوعی مشاوره متخصصان نیز درنظر گرفته می‌شوند. از آنجا که برای ایجاد این مطالب تحقیقات مفصلی انجام شده، دست به دست خواهند چرخید. شما با ایجاد یک سپیدنامه، خودتان را به عنوان یک متخصص در صنعت‌تان معرفی می‌کنید و از آنجا که سپیدنامه معمولاً همه جا بازنشر می‌شوند، احتمال زیادی وجود دارد که سبب ایجاد سرنخ‌های جدید شود.

3) در انجام ایمیل مارکتینگ صرفا به محتوای گرافیکی و متن اتکا نداشته باشید

لازم نیست در طراحی ایمیل مارکتینگ حتما از محتوا استفاده شود. بسیاری از تولیدکنندگان محتوا، در مطالبی که قرار است به طور منظم به کاربران عرضه کنند، از ویدیو استفاده می‌کنند. ویدیو نسبت به متن حالت سرگرم‌کننده‌تری دارد. شما از طریق ویدیو می‌توانید پیام‌تان را بدون زحمت منتشر کنید و با به‌اشتراک‌گذاری‌ها و لایک‌ها، برای خودتان سرنخ‌های زیادی تولید نمایید.

4) روی دستگاه‌های همراه هم شگفتی خلق کنید

ایجاد تجارب کاربری بهتر روی دستگاه‌های همراه با درنظر داشتن تمامی اندازه‌های نمایشگر، نه تنها موجب افزایش سرگرم‌سازی و کلیک خواهد شد، بلکه برندتان به نحو موثری در ذهن مخاطب خواهد نشست. نیمی از نمونه ایمیل ها روی دستگاه‌های همراه باز می‌شوند و بنابراین مهم است که محتوای شما روی آن دستگاه‌ها نیز کاربرپسند باشند.

 

5)در اینجا یک تاکتیک اضافی نیز ذکر می‌کنیم که بسیار حیاتی است.

در تحلیل بازگشت سرمایه (ROI) باید هزینه مربوط به برنامه بازاریابی یا ایده را محاسبه و موشکافی کنیم – از آن داده‌های مناسب استخراج کنیم و آمار موجود را به شکلی قابل فهم ارائه دهیم. در واقع تحلیل بازگشت سرمایه، به توانایی شما برای ارائه اطلاعات مفید به خوانندگان‌تان اتکا دارد و می‌تواند آنها را وا دارد تا میزان مفید بودن شما را تحسین کنند.

بنابراین به یاد داشته باشید که انجام ایمیل مارکتینگ کار بی‌فایده‌ای نیست و با دنبال کردن بهترین اقداماتی که در بالا به آنها اشاره شد، می‌توانید از فهرست‌های ایمیلی برای هدایت تعامل با مشتریان و حتی تولید سرنخ نیز استفاده کنید. شما با اولویت قائل شدن برای مشتریان، می‌توانید ساختاری مبتنی بر ارزش ایجاد کنید و در طول زمان به استحکام بخشیدن روابط خود با آنها بپردازید.

این روزها شرکتهای ایمیل مارکتینگ بسیاری اقدام به طراحی استراتژی برای بازاریابی ایمیلی کرده اند. اگر نیازی نمی بینید که برای این کار هزینه ای به شرکتهای گفته شده پرداخت کنید، می توانید از ابزارهای ایمیل مارکتینگ نیز استفاده نمایید. در این میان می توانید سوالات خود را هم از مشاوران ما در موسسه دیده بان بپرسید.

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)