برند سازی بهتر با اتکا بر روابط عمومی

در دنیای تجارت امروز روابط عمومی ( به لاتین Public relation به اختصار PR ) به عنوان هنر هشتم شناخته می شود و می توان روابط عمومی را در زمره یکی از علوم نو به کار گرفته شده در ساختار کسب و کارها دانست که با اقبال خوبی نیز رو به رو شده است  و تاثیر بسزایی در بهبود کسب و کار ها و سازمان ها داشته است .

هر مقدار واحد روابط عمومی یک کسب و کار یا شرکت بتواند وظایف خود را به نحو احسنت انجام دهد و در انتقال اطلاعات از مخاطبان به صاحبان برندها و از برندها به مخاطبان موفق عمل کند و یک ارتباط پویا و دائمی بین آنها ایجاد کند می‌تواند به حفظ یک برند، خوشنامی آن و موفقیت بیشتر در عرصه رقابت با دیگر رقبا کمک شایانی کند.

” ارتباط ” عنصر کلیدی در جذب مشتری

هیچ سازمان و مجموعه یا ارگانی وجود ندارد که موفق باشد اما روابط عمومی خوبی نداشته باشد ؛ Public relation یکی از مهمترین و کلیدی ترین دانش های موجود در قرن امروزی است ، تبلیغات می تواند نقش مهمی در معرفی یک محصول یا خدمت داشته باشد اما برای کسب مشتریان دائمی میان  مشتریان و آن موسسه یا شرکت می بایست روابط خوب و مناسبی برقرار باشد . بخش PR هر مجموعه می تواند با برقراری یک ارتباط پویا و مناسب با مشتریان نیازهای آنها و سلایق مخاطبین آن مجموعه را بهتر و بیشتر بشناسد . با افزایش روز افزون علم و آگاهی افراد جامعه نیاز به داشتن روابط عمومی قوی بیش از پیش در کسب و کارها احساس می شود .

” برند ” چیزی فراتر یک نماد

یک برند تنها یک نماد یا برچسب بصری نیست ؛ برند ها تعیین کننده چشم انداز ، هویت ، اصول تاکتیکی و عملیاتی هستند اما یک  برند فقط شامل برنامه ،خدمت و  یا محصول نیست و هر موضوعی در یک مجموعه از قبیل فرهنگ ، شهرت و ارزش های اصلی آن مجموعه را نیز در برمی گیرد . روابط عمومی نه تنها بر محصول و خدمات موثر است بلکه در شکل دادن به پیام های استراتژیک نیز تاثیرگذار است .

روابط عمومی دیجیتالی و برندسازی

از نقش Public relation در برندینگ ، تعامل مستمر با مشتریان ، مدیریت و حتی افزایش فروش و بازده یک مجموعه نمی توان چشم  پوشید ، در عصر دیجیتال که تمام تعاملات بازاریابی با سرعت هرچه تمام تر مسیر خود را از حالت فیزیکی به دیجیتالی شدن  طی می کند مطمئنن Public relation نیز به عنوان بخشی از این تعمالات وارد دنیای بازاریابی دیجیتالی یا به اصطلاح دیجیتال مارکتینگ شده است .

اصول و معانی روابط عمومی دیجیتال در واقع مشابه  همان روابط عمومی است با این تفاوت که از تمام ابزار های آنلاین و دیجیتالی در راستای رسیدن به اهداف و تحقق برنامه ها نهایت استفاده برده می شود . در دنیای امروزی که استفاده از اینترنت و فضای مجازی همه گیر شده است روابط عمومی نیز باید در جهت پیشرفت و بهبود مسیر خود با این ابزارها را تطابق یابد  .

با توجه به محبوبیت روز افزون شبکه های اجتماعی در فضای مجازی و همچنین وجود انواع سایت های مختلف در این فضا شرایط به گونه ای فراهم شده است تا در راستای رسیدن به اهداف و برنامه های روابط عمومی تعامل میان مخاطبان و مشتریان نزدیک تر و با کیفیت بالاتری انجام گردد . امروزه شما می توانید با حضور پر رنگ تر و فعال تر در شبکه های اجتماعی پر مخاطب مانند اینستاگرام جهت گسترش روابط با مشتریان یا برندسازی استفاده کنید و در این فضای ایجاد شده از نظرات آنها مطلع و به سوالاتشان پاسخ دهید .

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)